Глава МЗС закликав країни, які не брали участі у Глобальному саміті миру, долучитися: Це єдиний шлях
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга закликав держави, які не брали участі у першому Саміті миру у Швейцарії, долучитися до наступного саміту, оскільки запропонована Києвом Формула миру є єдиним шляхом до справедливого миру в Україні.
Про це Сибіга повідомив у соцмережі Х, пише Рубрика.
"Формула миру є єдиним і безальтернативним шляхом до всеосяжного, справедливого та міцного миру. Запрошуємо кожну державу, лідера та організацію, які справді бажають відновлення миру, приєднатися до зусиль з впровадження Формули миру разом із уже сотнею учасників з усього світу".
Сибіга наголосив, що російсько-українську війну не можна розглядати як якийсь конфлікт між двома державами, оскільки йдеться про колоніальну загарбницьку війну, розпочату однією країною проти іншої.
"Ця війна має закінчитися справедливо, якщо ми хочемо зберегти мир у світі. Щоб примусити агресора до миру, нам потрібен глобальний дипломатичний фронт", – наголосив він.
Сибіга нагадав, що декларацію першого саміту підписали 94 держави і зараз триває підготовка до наступного.
"Запрошуємо усіх доєднуватися до наших миротворчих зусиль", – написав він.
Раніше керівник Офісу президента Андрій Єрмак допускав участь росії у Глобальному саміті миру у Швейцарії, однак не на першій зустрічі.
Він також сказав, що Україна хоче проводити другий Саміт миру не раніше, аніж буде завершена підготовка спільного плану з реалізації кожного пункту "формули миру".
Водночас президент України Володимир Зеленський наголосив, що присутність росії на другому Саміті миру означатиме готовність москви завершити війну.
Що відомо про Саміт миру
15 та 16 червня у Швейцарії відбувся саміт миру України. У ньому взяли участь представники 100 країн та міжнародних організацій.
Попри заяви ЗМІ, учасники саміт миру ухвалили спільну декларацію. Як відомо, її підписали 78 держав та чотири організації, в якій окреслили три головні моменти, пов'язані з атомною, продовольчою та гуманітарною безпекою.
Згодом до комюніке долучилися ще ряд країн та організацій.