Про це пише Рубрика, посилаючись на сайт Білого дому.
Як зазначають, Байден та Стармер обговорили низку питань зовнішньої політики, що становлять взаємний інтерес.
Однією з головних тем стало занепокоєння з приводу:
Лідери наголосили на небезпеці такого втручання та висловили необхідність подальшої координації зусиль для протидії цим загрозам.
"Вони підтвердили свою непохитну підтримку України, яка продовжує захищатися від російської агресії. Вони висловили глибоке занепокоєння з приводу поставок Іраном та Північною Кореєю смертоносної зброї Росії та підтримки Китайською Народною Республікою російської оборонно-промислової бази", наголосили у заяві.
За інформацією видання Politico, Байден та Стармер також обговорили прохання України щодо використання ракет великої дальності для ударів по території росії. Однак лідери так і не дійшли остаточного рішення щодо дозволу на застосування ракет Storm Shadow проти військових цілей рф.
Байден, відповідаючи на запитання журналістів про можливі наслідки такого рішення, зауважив: "Я не дуже думаю про Володимира Путіна".
Своєю чергою Стармер під час пресконференції після переговорів зазначив, що остаточне рішення про надання Києву можливості використовувати далекобійні ракети ще не прийнято. Він натякнув, що подальші кроки у цьому напрямку можуть бути зроблені під час Генеральної Асамблеї ООН пізніше цього місяця.
Обговорювалася також і ситуація на Близькому Сході, зокрема конфлікт між Ізраїлем та Палестиною. Байден і Стармер висловили свою відданість забезпеченню безпеки Ізраїлю, проте наголосили на необхідності негайного припинення вогню в секторі Гази, звільнення заручників і збільшення гуманітарної допомоги. Лідери закликали Ізраїль зробити більше для захисту мирних жителів та поліпшення гуманітарної ситуації в регіоні.
Окрім того, на переговорах обговорювалися атаки, здійснені хуситами, підтримуваними Іраном, на торгові судна в Червоному морі. Лідери висловили свою стурбованість через зростання напруженості в цьому регіоні та наголосили на важливості безпеки міжнародних морських шляхів.
Що відомо про надання Україні далекобійної зброї для ударів по рф
Нині Україна просить партнерів дозволити їй бити далекобійною зброєю, наданою Заходом, по військових цілях у глибині росії.
Генерали, дипломати та лідери громадянського суспільства підписали відкритий лист до держсекретаря США Ентоні Блінкена та міністра закордонних справ Великої Британії Девіда Леммі з закликом дозволити Україні бити углиб росії далекобійною зброєю від партнерів.
Окрім того, група республіканців Палати представників США також закликала Білий дім зняти обмеження на використання Україною американської далекобійної зброї, зокрема ракет ATACMS, вглиб території Росії.
А 10 вересня президент США Джо Байден натякнув, що США можуть зняти обмеження на використання Україною далекобійної зброї на території Росії.
Своєю чергою прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо 13 серпня заявив, що Канада повністю підтримує ідею дозволити Україні використовувати зброю великої дальності дії по військових об'єктах на території росії.
У Полтаві, за фінансування Фундації Олени Зеленської, облаштували першу і єдину в регіоні Школу Супергероїв.… Читати більше
російська федерація від початку повномасштабного вторгнення скоїла в Україні понад 7 тисяч екологічних злочинів, збитки… Читати більше
Правоохоронці вже встановили десять учасників інциденту з побиттям 12-річної дівчинки у Білій Церкві, що на… Читати більше
Перші трамваї з Базеля вже прямують до Львова. Прибуття в Україну очікується через тиждень. Перед… Читати більше
У Давосі Президент Володимир Зеленський провів зустріч із Прем’єр-міністром Албанії Еді Рамою, під час якої… Читати більше
Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що закінчення війни росії в Україні буде офіційною політикою Сполучених… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.