Як пише "Твоє місто", про це повідомив депутат ЛМР Ігор Зінкевич, передає Рубрика.
У чому проблема?
За словами Ігор Зінкевич, ініціатива виникла у відповідь на численні звернення військових, які хочуть дізнатися, де поховані їхні побратими, оскільки вони не завжди мали можливість бути присутніми на похороні.
"Це важливо не лише для родичів, але й для побратимів та волонтерів, усіх небайдужих, які хочуть відвідати могили", – зазначив депутат.
Яке рішення?
Тому у Львові депутати пропонують створити віртуальну карту Марсового поля із загиблими захисниками.
Як це працює?
Віртуальна карта буде доступна на сайті ЛМР і міститиме інформацію про місця поховань на Марсовому полі, а згодом і на інших цвинтарях.
Шукати дані можна буде за прізвищем чи підрозділом.
Окрім місця поховання, карта надаватиме доступ до біографічної інформації про загиблих Героїв.
Міський голова Андрій Садовий зазначив, що ця ініціатива буде реалізована за участі нового керівника Личаківського цвинтаря.
Інформацію про поховання планують поширювати через візит-центри, включно з залізничним вокзалом. Також буде уніфіковано стандарти поховань на території громади.
Наразі на Личаківському цвинтарі триває будівництво візит-центру, де можна буде отримати всю необхідну інформацію про поховання, а працівники допомагатимуть відвідувачам. Очікується, що центр запрацює до кінця місяця.
Довідка
У Львові завершився архітектурний конкурс на проєкт Меморіального комплексу військових поховань Героїв України. На конкурс подали 27 проєктів команд з різних регіонів України. Переміг авторський колектив з Хмельницього – Віктор Голубєв та Дмитро Райфшнайдер. Результати конкурсу представили у Львівській міській раді 17 квітня.
У візит-центрі можна буде отримати всю необхідну інформацію про поховання, а працівники допомагатимуть відвідувачам. Очікується, що центр запрацює до кінця місяця.
Нагадаємо, поблизу Києва побудують Національне військове меморіальне кладовище (НВМК): проєктна документація отримала позитивний висновок.
На цьому кладовищі ховатимуть українських героїв, які ціною власного життя боронили незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
Окрім того, дизайнери створили перший український меморіальний шрифт UAF Memory. Ним робитимуть написи на памʼятниках та надгробних каменях загиблих захисників та захисниць.
Також Уряд ухвалив постанову про зовнішній вигляд намогильних споруд Національного військового меморіального кладовища (НВМК), які матимуть дві форми — козацький хрест або прямокутна таблиця.
Дослідники влітку 2022 року у джунглях Перу провели експедицію та виявили 27 нових видів ссавців,… Читати більше
Минулого року зоозахисники врятували чотирьох сервалів із зони бойових дій у Кураховому, Донецька область, і… Читати більше
Україна отримала три гелікоптери в рамках допомоги від польського Урядового агентства стратегічних резервів (RARS), зокрема… Читати більше
Командир легіону "Вільна Грузія" Бадрі Кварацхелія загинув у боях проти російської армії на території Курської… Читати більше
В Україні запущено онлайн-платформу "Вільний степ", призначену для допомоги людям, які пережили полон, тортури та… Читати більше
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення включити магнітно-резонансні томографи (МРТ) до списку медичних виробів, які можуть… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.