fbpx
Сьогодні
Фото 15:55 13 Вер 2024

Рішення: ізраїльська художниця розписала стіни в укритті дитячої лікарні у Харкові

Стіни бомбосховища дитячої міської клінічної лікарні № 16 у Харкові перетворились на дитячі картини. Розмальовували їх самі діти разом із ізраїльською художницею Зоєю Север. Підтримав втілення ідеї Віталій Седлер, СЕО та співзасновник ІТ-компанії Intellias.

Про це пише Рубрика.

Яке рішення?

Перетворення стін бомбосховищ на яскраві малюнки – це ініціатива Регіни Шафір, аташе з питань культури Посольства Держави Ізраїль в Україні, та Зої Север, засновниці фонду "Об'єднані люди планети". 

"На жаль, діти в Ізраїлі та Україні змушені перебувати у бомбосховищах довгими годинами. Картини Зоя Север, які вона малює разом із дітьми на стінах украттів – це своєрідне "вікно у світ". У цьому вікні – Ізраїль, Україна, чисте небо та надія на мирне життя. Посольство Ізраїлю в Україні ініціювало цей проект і продовжує його підтримувати з величезним натхненням," – Регіна Шафір, аташе з питань культури Посольства Держави Ізраїль в Україні. 

Першим художниця розписала бомбосховище в одному з ліцеїв у Києві. Проєкт, який реалізують у лікарнях і школах, назвали "Вікно у світ".

"Бо, на жаль, у сховищі не можна відкрити справжнє вікно. Ідея в тому, щоб діти не дивилися на ці "сумні" стіни", – зауважила художниця.

Стіну бомбосховища відтепер прикрашають:

  • рожеві гори,
  • море,
  • синій птах,
  • білі ведмеді, що грають у баскетбол,
  • динозаври.

На вже кольоровій стіні діти залишили свої підписи. Розпис харківської дитячої лікарні стартував на початку вересня і тривав кілька днів.

"Ми намалювали усе, що проговорили з дітьми, все, що вони хотіли. Вони були дуже активні, тож я щаслива за них, що все вийшло", – зазначила Север.

Художниця також планує малювати у закладах Києва, Василькова, Дніпра, Одеси. Допомагає фінансово втілити проєкт IT-компанія Intellias.

Як це працює?

Ідею перевтілення лікарняного укриття підтримав грошовим внеском підприємець Віталій Седлер:

"Попри війну діти мають мати можливість почуватись в безпеці та продовжувати мріяти. Тому сьогодні надзвичайно важливо втілювати в життя творчі проєкти та ідеї, які дозволять хоч ненадовго відволіктись від жорстокої буденності. Це наша особлива спільна місія. Харків – сміливе і незламне місто, тож я радий підтримати цю ініціативу".

Важливість реалізованого арт-проєкту для покращення психологічного стану дітей підкреслюють і у самій дитячій лікарні:

"Сьогодні багато говорять про пацієнтоорієнтованість, але немає єдиного рецепту, як полегшити страх і біль маленького пацієнта. Ми мріємо зробити нашу лікарню місцем, де в кожному куточку живе дитинство – психологи, Хібукі-терапія, музикальні терапевти, лікарняна клоунада, а тепер і арт терапія. Окремо вдячні Віталію Седлеру, СЕО та співзасновнику IT-компанії Intellias за фінансову підтримку."

За словами художниці, колективна творчість зайняла три дні, допомагали також працівники лікарні.

"Я малювала ось цю рожеву гору. Дуже сподобалося, що все, що ми запланували, відбулося, і що так багато можна відтінків створити, правильно змішуючи фарби. Це було цікаво, хоч я ніколи не захоплювалася малюванням", – сказала 9-класниця Анжеліка.

Створені дітьми малюнки та колажі прикрашають коридор закладу. У лікарні обладнані ігрові кімнати та кабінет психологічної служби. Та у бомбосховищі діти дійсно змушені проводити багато часу, бо у Харкові тривоги довготривалі, зауважила директор лікарні Марина Кучеренко. За 2,5 роки укриття змінилося кардинально.

"На початку повномасштабного вторгнення це було не укриття, а підвал, в якому перебували 157 дітей, половина з них – разом з батьками. І 80 співробітників було на зміні, оскільки місця внизу не вистачало, вони спали просто в актовій залі. Дітям цілодобово ставили крапельниці просто на матрацах. У березні (2022-го, – ред.) до нас привезли малюків з перинатального центру, бо заклад масовано обстріляли, і ми для них також облаштували місце. А наприкінці березня – у квітні власними силами, на скільки це було можливо, переобладнали підвал: поставили для половини приміщення вентиляцію, якої взагалі не було", – зазначила Кучеренко.

Обладнати приміщення згідно з вимогами закладу допомогли благодійники.

"У 2023 році за підтримки благодійних організацій ми зробили справжнє укриття – з комфортними палатами для дітей до року, для дітей з онкологічними захворюваннями, кімнатою психологічного розвантаження, в нас є автономне освітлення, сучасна вентиляційна система з підігрівом повітря в холодну пору року. Ще у бомбосховищі є запас води та продуктів на п'ять днів", – додала директор.

За її словами, у кімнату психологічного розвантаження під час тривоги спускаються діти та викладачі зі "Школи супергероїв" та продовжують свої заняття.

Також в укритті з дітьми працюють лікарняні клоуни та музичні терапевти, які приходять до закладу двічі на тиждень.

"Діти не мають дивитися у стелю чи телефон, перебувати наодинці зі своїми переживаннями, коли вони в укритті – це найголовніше. Їм є чим зайнятися тут. А ввечері ми розміщуємо дітей у бомбосховищі на ночівлю", – пояснила Кучеренко.

Нагадаємо, що перший в Україні Дім Рональда МакДональда для родин з важкохворими дітьми почнуть будувати у Києві на території дитячої лікарні "Охматдит".

Також повідомлялось, що колажами з картинами Марії Примаченко розмальовують корпуси лікарні "Охматдит".

Окрім того,  у Київській обласній дитячій лікарні у місті Боярка відкрили освітній центр "Школа супергероїв".

А стіни Уманської дитячої поліклініки розмалювали ілюстраціями до книги черкаського автора Сашка Лірника "Пухнасті казочки". До артпроєкту долучили дітей.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: