Про це пише Рубрика, посилаючись на рішення суду датується 6 вересня та опубліковане на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень.
Як повідомляють, бісексуальний військовослужбовець Петро Жеруха виграв позов проти Львівської обласної ради щодо її звернення проти законопроєкту про реєстровані партнерства.
Зазначають, що у квітні 2023 року Львівська обласна рада звернулася до Верховної Ради, президента України та Кабінету Міністрів з вимогою не допустити розгляду та впровадження законопроєкту про реєстровані партнерства.
У зверненні депутати аргументували, що цей законопроєкт "суперечить Конституції, Сімейному кодексу та моральним засадам українського суспільства". Окрім того, вони звинуватили авторів законопроєкту в маніпуляціях та агресивному протиставленні російському світогляду.
"Гомосексуальний порядок денний автори законопроєкту маніпулятивно й агресивно протиставляють pociйському світогляду, прирівнюючи таким чином противників гомосексуалізму до проросійських елементів.
Відтак свою пропозицію надати державне визнання гомосексуальним союзам ототожнюють з турботою про армію, наголосивши, що через невелику кількість гомосексуалістів у Збройних Силах України, держава має виконувати вимоги ЛГБТ", – йшла мова у зверненні.
Своєю чергою 22 травня 2023 року Петро Жеруха подав позов проти Львівської облради, стверджуючи, що рішення облради є протиправним і підбурює до дискримінації. Він зазначив, що:
Рішення суду
Суд ухвалив рішення на користь Жерухи, повністю задовольнивши його позов. Судом визнано, що дії Львівської облради порушують законодавство і є необґрунтованими. Тепер обласна рада повинна сплатити судовий збір у розмірі 1073 гривні позивачу.
Що відомо про реєстровані (цивільні) партнерства?
Нагадаємо, у березні 2023 року законопроєкт № 9103 про цивільні партнерства, який має допомогти одностатевим та різностатевим парам отримати статус близьких родичів, не вступаючи у шлюб був зареєстрований у Верховній Раді.
У жовтні 2023 року Міністерство оборони та Міністерство юстиції підтримали законопроєкт №9103, який має на меті дозволити громадянам України укладати реєстровані (цивільні) партнерства.
За законопроєктом цивільні партнери прирівнюються до близьких родичів. Вони мають майнові та спадкові права, соціальний захист, але не можуть усиновлювати дітей та брати над ними опіку.
26 квітня петиція на підтримку реєстрованих партнерств для одностатевих і різностатевих пар набрала необхідні 25 тисяч підписів на сайті президента. 26 травня з'явилась відповідь від президента Володимира Зеленського.
"Долаючи важкі випробування, українська держава свідомо обрала рух назустріч європейським стандартам, основу яких складають три засадничі цінності Ради Європи – демократія, верховенство права та права людини", – йде мова у відповіді.
Водночас Зеленський нагадав, що згідно з Конституцією України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка (стаття 51), а в умовах воєнного чи надзвичайного стану Конституція не може бути змінена (стаття 157).
Наразі він отримав підтримку чотирьох комітетів Верховної Ради.
Як повідомлялось, більше третини українців підтримують одностатеві шлюби. Проти цього виступили 42%.
Окрім того, як в Україні зареєстрували перший одностатевий шлюб читайте в статті Рубрики.
22 січня, у День Соборності України рідна символіка та різноманітні написи з’явилися у тимчасово окупованому… Читати більше
Новообраний президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп може вплинути на питання про вступ України до… Читати більше
Український бізнес отримає безкоштовну можливість здобути практичні знання для виходу на міжнародні ринки. У лютому… Читати більше
22 січня Білоцерківський міський районний суд відправив під варту 16-річного молодика, якого підозрюють у побитті… Читати більше
Російська армія наразі не має військового потенціалу для швидкого наступу в Україні через серйозні проблеми… Читати більше
У ніч проти 22 січня війська рф атакували Україну 99 ударними безпілотниками типу Shahed, а… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.