Про це повідомляє Міністерство економіки України, передає Рубрика.
У чому проблема?
На сьогодні в Україні є 142 тисячі квадратних кілометрів потенційно небезпечної території, що потребує гуманітарного розмінування.
Через заміновані території Україна щорічно втрачає 11,2 мільярда доларів, що становить 5,6% ВВП країни 2021 року. За оцінкою Світового банку, для розмінування всієї території України знадобиться майже 35 мільярдів доларів.
Яке рішення?
Українська машина для розмінування "Змій" компанії Rover Tech успішно пройшла випробування.
Вона може працювати в умовах низької та середньої рослинності та здатна знищувати протипіхотні та протитанкові міни, а також знімати розтяжки.
"Ми сьогодні отримали не просто ще одну на 100% українську машину для розмінування. Команда Rover Tech змогла зробити легку, швидку машину, яка при цьому витримує підриви протитанкових мін. Такі інновації — відповідь України на виклик, який перед нами стоїть: повернути за 10 років до продуктивного використання 80% земель. Особливо важливо, що машина зроблена саме в Україні, адже це нові робочі місця, надходження до бюджету і підтримка економіки", — сказала перша віцепрем'єр-міністерка — міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Як це працює?
Зазначається, що вартість "Змія" в рази нижча за іноземні аналоги — від 14,5 до майже 20 тисяч доларів залежно від комплектації. А після початку серійного виробництва ціна може бути ще нижчою.
Заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний зауважив, що "Змій" – це новий підклас машини для розмінування, яка може очищати поля від осколкових та фугасних боєприпасів, від яких найбільше страждають сапери. А можливість оперативно міняти комплектуючі, які можуть бути пошкоджені від підривів протитанкових мін, дозволяє швидко повернути машину в поле.
Вага машини понад тонну і має ширину робочого інструменту 1,35 метра.
Завдяки легкості вона може розміновувати до 2,5 га в годину. Оператор може дистанційно керувати машиною на відстані до 2,9 км. Для розгортання чи згортання "Змія" потрібно не більше 15 хвилин, а саму машину можна перевозити на автопричепі.
Нагадаємо, підрозділи розмінування Міністерства оборони України у серпні очистили від вибухонебезпечних предметів 17368.4 га деокупованих територій.
Також повідомлялось, що українська компанія "А3Tech-Україна", що здійснює крупновузлове збирання та часткове виготовлення хорватських машин DOK-ING, отримала сертифікат відповідності для важкої машини для розмінування MV-10.
Окрім того, українські розробники в рамках хакатону "Безпечне поле", що реалізується за ініціативи Міністерства економіки України спільно із Київською школою економіки, випробували на полігоні свої розробки для скошування густої рослинності.
В Ужгороді під час зустрічі Президента Володимира Зеленського з місцевими виробниками Віцепрем’єр-міністр з відновлення України… Читати більше
Повінь в Іспанії призвела до майже сотні смертей. Ще десятки людей внаслідок надзвичайної ситуації зникли… Читати більше
Російський диктатор володимир путін пішов на все, щоб отримати зброю від КНДР. Однак США та… Читати більше
В Ужгороді Президент України Володимир Зеленський відвідав клінічний центр, де українські захисники проходять реабілітацію після… Читати більше
Російські загарбники ввечері 30 жовтня здійснили масований ракетний обстріл Одещини. Ворог випустив близько десяти ракет різних видів. Про… Читати більше
Співробітництво України та Австрії має значний потенціал для зростання, зокрема у сфері технологій, заявив заступник… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.