Про це заявив диктатор росії володимир путін, повідомляє російське видання "Коммерсант".
"Мова йде не про те, щоб дозволяти українському режиму завдавати удари по Росії цією зброєю чи не дозволяти. Мова йде про те, щоб ухвалити рішення про те, що країни НАТО безпосередньо беруть участь у військовому конфлікті чи ні. Якщо це рішення буде ухвалено – це означатиме не що інше, як пряму участь країн НАТО, Сполучених Штатів, європейських країн у війні в Україні", — заявив путін.
Очільник кремля вважає, що Україна начебто самотужки не може знаходити цілі без західної розвідки.
З його слів, українська армія не здатна самостійно завдавати удари сучасними високоточними системами великої дальності, які постачають країни Заходу. Путін наголошує, якщо НАТО надаватиме допомогу Україні для ударів по території росії, це "змінить саму суть конфлікту". У такому випадку Кремль погрожує ухвалювати "відповідні рішення" залежно від створених загроз.
Зауважимо, що такі заяви путіна звучать на тлі зростання інтенсивності атак України на російські військові об'єкти за допомогою далекобійної зброї, що надали західні партнери.
Раніше лідери НАТО неодноразово заявляли, що військова допомога Україні не означає їхню пряму участь у конфлікті, підкреслюючи, що вони підтримують право України на самооборону відповідно до міжнародного права.
Чому важлива для України далекобійна зброя
Росія розпочала свою агресію проти України ще у 2014 році, коли окупувала Крим і частину Донбасу. Це стало початком війни, яка триває вже понад 10 років. Однак у 2022 році росія здійснила черговий крок до повного руйнування української державності, розпочавши повномасштабне вторгнення.
Після невдалих спроб швидко захопити Україну, рф почала просувати ідею "мирних переговорів", намагаючись зафіксувати окуповані території як свої.
Попри величезні запаси зброї та численність армії, росія зазнає значних втрат. Станом на вересень 2024 року, за понад 2,5 роки повномасштабної війни, окупанти не змогли досягти навіть найменшої стратегічної перемоги — виходу на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей.
Нині Україна просить партнерів дозволити їй бити далекобійною зброєю, наданою Заходом, по військових цілях у глибині росії.
Генерали, дипломати та лідери громадянського суспільства підписали відкритий лист до держсекретаря США Ентоні Блінкена та міністра закордонних справ Великої Британії Девіда Леммі з закликом дозволити Україні бити углиб росії далекобійною зброєю від партнерів.
Згодом з'явилася інформація, що Велика Британія, ймовірно, вже прийняла рішення дозволити Україні використовувати крилаті ракети Storm Shadow по цілях на території Росії. Наразі це офіційно не підтверджено.
Окрім того, група республіканців Палати представників США також закликала Білий дім зняти обмеження на використання Україною американської далекобійної зброї, зокрема ракет ATACMS, вглиб території Росії.
А 10 вересня президент США Джо Байден натякнув, що США можуть зняти обмеження на використання Україною далекобійної зброї на території Росії.
Зеленський же заявив, що Україні потрібен дозвіл на використання далекобійної зброї по військових об'єктах на території росії від чотирьох країн – Сполучених Штатів, Великої Британії, Франції та Німеччини.
У Румунії оголосили результати екзитполів на виборах президента. Попередньо, до другого туру виборів проходять чинний… Читати більше
У музеях Ватикану одночасно з’явилося вісім аудіогідів українською мовою. Також перша леді Олена Зеленська передала… Читати більше
Заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп'ятий нагадав, що з 25 листопада в Україні розпочнеться добровільне… Читати більше
Пункт пропуску "Шегині - Медика", який від вчора блокували польські фермери, розблоковано. Про це повідомляє… Читати більше
Дизайнер Роб Галліфакс з Великої Британії створив найбільшу в світі гральну карту, яка має висоту… Читати більше
Міжнародний науково-популярний часопис National Geographic представив щорічну підбірку найкращих фото. У цьому році відмітили роботи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.