Фото: Ілюстративне / З відкритих джерел
Про це інформують НАБУ та САП, пише Рубрика.
У своєму повідомленні правоохоронці не називають імені підозрюваного, але вказують посаду станом на 2022 рік. Відомо, що Резніченко обіймав посаду голови ОДА/ОВА з березня 2015 по червень 2019 та з грудня 2020 по січень 2023 року.
"За процесуального керівництва прокурора САП детективи НАБУ повідомили про підозру 5 особам, які причетні до можливих зловживань під час ремонту доріг у Дніпропетровській області, внаслідок чого завдано збитків територіальній громаді на суму понад 286 млн грн", зауважили детективи.
Окрім Резніченка, за даними НАБУ, підозру за частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу також отримали (посади вказані станом на 2022 рік):
Як пояснюють працівники САП, за даними слідства, у 2022 році фігуранти уклали договори на експлуатаційне утримання автодоріг замість їхнього капітального ремонту. Така заміна мала забезпечити першочергове надання фінансування. Натомість витрати на поточний та капітальний ремонти доріг в умовах воєнного стану були можливі лише в останню чергу.
Фото: Телеграм / НАБУ
Окрім того, з'ясувалося, що підозрювані безпідставно збільшили витрати на таке обслуговування до 1,5 млрд гривень. Надалі саме на цю суму й були укладені договори, причому з компанією, пов'язаною на той час із чинним головою Дніпропетровської ОВА.
Експертизи підтвердили, що компанія-підрядник завищила вартість матеріалів на суму понад 286 млн гривень. За словами правоохоронців, частину цих коштів перерахували на рахунки інших компаній, пов'язаних із топпосадовцем та його заступником.
"Наразі триває вивчення фактів щодо можливої легалізації незаконно одержаних коштів, встановлюється причетність до злочину інших осіб", – зазначили в антикорупційних органах.
Що відомо про події навколо колишнього голови Дніпропетровської ОВА
САП відкрила кримінальну справу щодо голови Резніченка у листопаді 2022 року, опрацювавши два розслідування — "Схем" та "Української правди". Розслідування почали за частиною 2 статті 364 та частиною 2 статті 209 Кримінального кодексу України.
Журналісти писали, що у Дніпропетровській області приватна компанія "Будінвест Інжиніринг" від березня отримала 1,5 млрд гривень на ремонт доріг у регіоні. Це рекорд з великим відривом, якщо порівняти з фінансуванням відбудови доріг у всіх інших регіонах України.
Співвласницею компанії "Будінвест Інжиніринг" є фітнес-тренерка Яна Хланта. Одразу декілька джерел із владних кіл Дніпропетровщини розповіли "Схемам", що Яна Хланта — це дівчина Резніченка. Водночас джерела УП зазначили, що пара п'ять разів разом бувала за кордоном.
Президент Володимир Зеленський провів телефонні розмови з премʼєр-міністрами Нідерландів, Албанії, Великої Британії і Греції та… Читати більше
Кластер для виробників військових технологій Brave1 запустить онлайн майданчик для продажу безпілотників, засобів зв’язку, запчастин та… Читати більше
У Генеральному штабі Збройних сил України підтвердили ураження нафтоперекачувальної станції "Нововеличківська" у Краснодарському краї російської… Читати більше
Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка врегулює трансплантацію тканин в Україні. Відповідні зміни внесено відповідно до… Читати більше
П'ятикласник з Кременчука на Полтавщині Даніель Свірідов розробив власну авторську методику швидких обчислень. Учень Першої… Читати більше
Сьогодні ЗМІ стало відомо, що США нібито погрожували Україні відключити Starlink у разі відмови від… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.