Шмигаль зустрівся з Девідом Ламмі: основні теми обговорення – оборона та енергетика
11 вересня відбулася зустріч Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля з Державним секретарем у закордонних справах Великої Британії Девідом Ламмі.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Урядовий портал.
Сторони обговорили низку важливих питань в оборонній та енергетичній сферах.
Денис Шмигаль подякував за новий пакет військової підтримки — минулого тижня Британія оголосила про надання ракет для протиповітряної оборони на суму 162 млн фунтів.
Девід Ламмі зі свого боку підкреслив, що Велика Британія продовжить надавати військову підтримку в розмірі 3 млрд фунтів на рік стільки, скільки буде необхідно.
Під час зустрічі Денис Шмигаль наголосив, що Україна очікує на дозвіл Великої Британії завдавати удари далекобійною зброєю по військових цілях на території ворога. Окремо на зустрічі розглянули питання забезпечення України системами ППО.
Також мова йшла і про ситуацію в енергетиці та необхідну допомогу, яку можуть надати союзники України.
«Завдяки підтримці партнерів ми відновлюємо знищене росією та розбудовуємо децентралізовану генерацію. Британія допомагає в цьому напрямку», — підкреслив Денис Шмигаль.
Прем'єр-міністр також порушив питання про використання на користь України заморожених активів рф. Він акцентував увагу на 50 млрд доларів прибутків від заморожених російських активів, які G7 передасть Україні: «Розраховуємо отримати кошти до кінця цього року».
Денис Шмигаль висловив вдячність Уряду Великої Британії та британському народу за міцну й непохитну підтримку України.
Що відомо про візит Блінкена та Леммі в Україну
Крім того, Блінкен заявив, що у п'ятницю, 13 вересня, президент США Джо Байден зустрінеться з прем'єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером. Однією з тем їх зустрічі буде дозвіл ЗСУ завдавати ударів вглиб росії.
За даними ЗМІ, Блінкен під час свого візиту в Київ ймовірно оголосить про надання дозволу ЗСУ бити по рф далекобійною зброєю.
Варто зазначити, що Британія, Франція та США надають Україні далекобійні ракети, забороняючи використовувати їх для ударів по росії. Президент Зеленський закликав зняти ці обмеження для атак на російські аеродроми, але західні партнери поки не погоджуються. Через це Україна не може знищувати носії керованих авіабомб, які атакують мирні міста.
Зеленський заявив, що Україні потрібен дозвіл на використання далекобійної зброї по військових об'єктах на території росії від чотирьох країн – Сполучених Штатів, Великої Британії, Франції та Німеччини.