Про це пише Рубрика, посилаючись на Офіс Президента.
«Ми нічого й нікого не залишимо у неволі. Я хотів би, щоб це чули всі наші громадяни в Україні, на тимчасово окупованих територіях України – хоч би де ви були й хоч би як вам було складно. Це частина нашої моралі. Україна не торгує своєю землею й не кидає своїх людей», – сказав Володимир Зеленський.
Президент наголосив, що Україна знає, пам'ятає та бореться за кожного з кримських в'язнів Росії, за всіх цивільних і військових, дорослих і дітей, які перебувають у полоні чи тимчасовій окупації.
Він закликав держави нашого регіону, зокрема мусульманські суспільства Туреччини та Азербайджану, проявити лідерство й допомогти протистояти несправедливості та знущанням. Володимир Зеленський також попросив країни, які працюють над реалізацією Формули миру, переконувати партнерів, які поки що утримуються від спільної роботи.
«Справжній мир не повинен мати жодних альтернатив. Жодних заморожених окупацій! Жодних покинутих у полоні людей! Жодних забутих і через те ніби прощених світом репресій», – наголосив він.
Присутні вшанували хвилиною мовчання памʼять усіх українців та українок, які були вбиті російською війною, загинули в російському полоні, окупації чи під час депортації.
Четвертий саміт Міжнародної Кримської платформи
11 вересня у Києві відбувся Четвертий саміт Міжнародної Кримської платформи. До заходу долучилися понад 60 учасників. Це президенти, прем'єр-міністри та інші високопосадовці.
11 вересня до Києва з робочим візитом прибули президент Литви Гітанас Науседа та прем'єр-міністр Латвії Евіка Сіліня. Її візит триватиме до 13 вересня. Обидва лідери візьмуть участь у Саміті Кримської платформи.
Також на Саміті Хорватія та Латвія анонсували новий пакет військової допомоги.
У Києві відкрили меморіал, присвячений жертвам геноциду кримськотатарського народу, в межах четвертого саміту міжнародної Кримської платформи.
Що відомо про Саміт Кримської платформи
Саміт Кримської платформи – це міжнародний захід, ініційований Україною, метою якого є консолідація зусиль міжнародної спільноти для деокупації Криму, відновлення територіальної цілісності України та посилення тиску на Росію. На саміті обговорюють правові, економічні, політичні та гуманітарні шляхи повернення Криму під український контроль.
Нагадаємо, минулий саміт Кримської платформи відбувся у Чехії 23 жовтня минулого року. В ньому взяли участь майже 70 парламентів і парламентських асамблей, які представляють п'ять континентів.
У ніч на 24 листопада російські загарбники вкотре атакували Київ безпілотними літальними апаратами. Ворожі дрони… Читати більше
Фінська авіакомпанія Finnair оголосила, що змушена скасувати майже 300 рейсів у грудні через акцію протесту… Читати більше
Очільник Кремля володимир путін підписав законопроєкти про заборону "пропаганди чайлдфрі", тобто відмови від народження дітей та… Читати більше
У грецькому місті Мандра комуністи напали на акцію українців, присвячену вшануванню пам’яті жертв Голодомору. Україна… Читати більше
10 українських компаній взяли участь в NEDS — це оборонно-безпекова виставка, яка проходить в Роттердамі… Читати більше
АТ "Укрзалізниця" запускає з 15 грудня прямий щоденний поїзд № 9/10 сполученням Київ – Будапешт,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.