Про це мова йде у текстовій трансляції, яку вів телеканал CNN та телетрансляції української служби "Голосу Америки".
Дебати відбувалися в Національному конституційному центрі у Філадельфії. Проводив дебати американський телеканал ABC News. Зустріч модерували ведучий і головний редактор World News Tonight Девід М'юір і ведуча Прайм ABC News Live Лінсі Девіс.
Зокрема, Трамп та Гарріс торкнулися питання війни росії проти України – і судячи з їхніх заяв, позиції обох політиків з цього питання – радикально протилежні.
До того ж у демократки та республіканця було по дві хвилини для того, аби відповісти на поставлене запитання, і ще одна додаткова хвилина – для подальших роз'яснень або відповіді.
Економіка США
Перше питання стосувалося економіки – Трамп заявив, що він збудував найкращу економіку США в історії, а тепер вона "жахлива". Гарріс же сказала, що республіканець залишив Байдену та його команді "найгіршу економіку в історії".
"У мене чудовий план. Люди зможуть ходити на роботу, заробляти хороші гроші для нашої країни. У неї (Гарріс – ред.) немає плану, вона просто скопіювала план Байдена", – заявив Трамп.
Він назвав Камалу Гарріс "марксисткою". "Вона і вони зруйнували нашу країну", додав Трамп.
Вона відповіла, що планує будувати "економіку можливостей". Мова йде про податкові пільги для молодих сімей та допомогу малому бізнесу, який є "основою американської економіки". Трампу ж Гарріс дорікнула, що він натомість планує "знизити податки для мільярдерів та великих корпорацій".
Міграція та безпека кордону США
Наступною темою стали мігранти та безпека кордону – Трамп звинуватив Байдена та Гарріс у тому, що вони дозволяють "приїздити до США злочинцям".
"Я підтримала законопроєкт про безпеку кордонів, це допомогло б нам боротися з торгівлею зброєю та наркотиками на кордоні США. А Трамп був проти цього законопроєкту", – сказала кандидатка від демократів.
Відповідаючи на питання про міграцію, Трамп повторив теорію змови, яку останніми днями поширювали деякі республіканці — про те, що мігранти в США нібито їдять домашніх тварин американців. Як приклад він згадав Спрінгфілд у штаті Огайо.
"Вони (мігранти – ред.) їдять собак, люди, які приїхали, вони їдять кішок. Вони їдять свійських тварин у людей, які там живуть, і це те, що відбувається в нашій країні, і це ганьба", – заявив Трамп.
Це твердження спростував один із модераторів дебатів, пославшись на заяву влади міста Спрінгфілд про те, що подібних випадків не зафіксовано, чим викликав явне роздратування в експрезидента.
Мікрофон Гарріс був вимкнений, коли Трамп говорив, але камери зафіксували, як вона розсміялася, похитала головою і, вочевидь, сказала: "Що?"
Своєю чергою Гарріс сказала, що як прокурорка вона боролася зі злочинністю, а також наголосила, що Америка "заслуговує на президента, який буде ставити на місце їх (мігрантів — ред.), а не свої амбіції".
Аборти
Також кандидати говорили про аборти.
"Наразі більш ніж у 20 штатах діє його заборона на аборти. Тобто навіть заборонено робити аборт для жертв зґвалтувань. Це аморально. Уряд та Трамп не повинні вказувати, що робити жінкам зі своїм тілом", – заявила Гарріс.
Гарріс заявила, що Трамп планує заборонити їх по всій країні та вирішуватиме такі питання замість жінок.
Лідер республіканців натомість звинуватив свою опонентку у тому, що вона збирається дозволити аборти на 7-9 місяцях вагітності, а також сказав, що рішення про дозвіл чи заборону абортів входитиме у прерогативу кожного штату.
Також Трамп відмовився сказати, чи накладе він вето на національний законопроєкт про аборти, якщо він потрапить до нього на стіл. Колишній президент заявив, що йому не доведеться цього робити.
Війна на Близькому Сході
У ході дебатів було порушено також питання війни Ізраїлю та ХАМАС. У зв'язку з цим модератор поцікавився, як кандидати вирішили питання з правом Ізраїлю на захист, загибеллю населення сектору Гази в ході війни та звільненням сотні заручників, яких утримують бойовики.
"7 жовтня ХАМАС убивали та ґвалтували мирних жителів Ізраїлю, тому Ізраїль має захищатися. Але при цьому загинуло багато мирних палестинців – і дітей, і матерів. Тому все, що ми хочемо – мир. Потрібно шукати рішення для співіснування двох країн, щоб Ізраїль відчував себе безпечно, і палестинці мали самовизначення", – відповіла на запитання Гарріс.
Трамп же заявив, що у разі перемоги його опонентки на виборах "Ізраїлю не буде".
"Якби я був президентом, цього б ніколи не сталося б. І Путін би теж не напав би на Україну. А Гарріс ненавидить Ізраїль, якщо вона стане президентом, то Ізраїлю через 2 роки не буде. У Ірану не було грошей на ХАМАС і "Хезболлу" за мого президентства, а вони зняли з них санкції і гроші у них тепер є. Подивися, що відбувається, а я все вирішу і зокрема припиню війну Росії та України", – сказав він.
На звинувачення Гарріс парирувала твердженням, що Трамп говорить неправду – як про її позицію щодо Ізраїлю, так і про свою здатність закінчити війну росії проти України.
"Це абсолютна неправда, я завжди підтримувала Ізраїль, тому він бреше. Всі знають, що Трамп сказав, що Путін може робити все, що захоче, а коли Путін напав на Україну, він сказав – це блискуче", – нагадала вона.
Війна росії проти України
Розмірковуючи про агресію рф проти України, Трамп вкотре повторив, що вирішить питання щодо війни в Україні швидко, ще до того, як стане президентом. Він додав, що в Україні "гинуть мільйони людей", тому експрезидент хоче припинення бойових дій.
Також ведучий поцікавився: "Чи вірите ви, що перемога України відповідає інтересам США?"
На що він двічі відповів, що "нашим інтересам відповідає закінчити війну".
Також Трамп заявив, що знає добре і путіна, і Зеленського, а також має гарні відносини з обома. Разом з цим він каже, що вони не поважають чинного лідера США Джо Байдена.
Натомість Гарріс наголосила, що у разі перемоги на виборах Трамп планує "опустити руки" щодо України, і що він "здав" би нашу державу упродовж доби після обрання.
Кандидатка у президенти також підкреслила, що Україна має право захищатися, і завдяки підтримці США та союзників вона продовжує протистояти російським військам та давати відсіч агресору.
"Я думаю, якби Трамп став президентом, він просто відвернувся від цієї війни і від підтримки України. Я зустрічалася із Зеленським за кілька днів до повномасштабної війни, я йому передала розвіддані про те, як вони можуть себе захищати.
І так ми об'єднали 50 країн у допомозі Україні. Якби Трамп був президентом – Путін сидів би вже в Києві. І це стосується не лише України. Тому всі наші союзники раді, що він не президент. Путін, його друг, уже з'їв би його на обід", – заявила вона.
У відповідь експрезидент назвав опонентку "найгіршою перемовницею".
"Путін сидів би зараз у Москві і був би набагато щасливішим, ніж зараз, але у нього є ядерна зброя і, можливо, врешті-решт він її використовуватиме. Він почав війну, тому що вони не правильно вели переговори, вона вела переговори з Путіним і Зеленським і через 3 дні почалася війна. Вона найгірша перемовниця", – заявив Трамп.
Також Трамп додав, що росія напала на Україну нібито через те, що Кремль побачив некомпетентність адміністрації Байдена в Афганістані.
"Байден не знав, як розмовляти з Путіним. А тепер стало пізно, мир на порозі 3-ї світової війни", – сказав він.
Завершальне слово
У фіналі дебатів Гарріс заявила: вона дивиться у майбутнє, її опонент – у минуле. Вона пообіцяла, що у разі обрання захищатиме фундаментальні права та свободи американців.
"Сьогодні ви побачили два плани ведення країни – один веде вперед, а інший – назад… Я хочу інвестувати в економіку майбутнього, підтримувати молоді сім'ї та людей похилого віку, я буду президентом, який захищатиме наші фундаментальні права і свободи, зокрема, права жінок робити зі своїм тілом, що вони вважають за потрібне", – сказала Гарріс.
Трамп же в завершальній промові заявив, що з США "сміється весь світ", а планета опинилася на межі нової світової війни.
"Вона почала з того, що вона збирається зробити те і це. Але вона працює вже 3, 5 роки і я хочу запитати, чому вона досі не зробила все це?.. Ми — нація, що слабшає, над нами сміються по всьому світу. А вони цього не розуміють. У нас на Близькому Сході йдуть війни, йде війна РФ і України, і незабаром прийде 3 світова війна", – резюмував він.
Нагадаємо, що дебати мали тривати 90 хвилин із двома перервами на рекламу. Глядачів у залі не було, а мікрофони вмикатимуть тільки на час відповіді кандидата.
Опоненти мали змогу взяти з собою тільки ручку, блокнот і пляшку води. Мікрофони були увімкнені лише для кандидата, чия черга говорити. Тільки модераторам дозволено було ставити запитання. У рекламних паузах Трампу і Гарріс не можна спілкуватися зі своїми працівниками з передвиборчої кампанії.
В Ужгороді під час зустрічі Президента Володимира Зеленського з місцевими виробниками Віцепрем’єр-міністр з відновлення України… Читати більше
Повінь в Іспанії призвела до майже сотні смертей. Ще десятки людей внаслідок надзвичайної ситуації зникли… Читати більше
Російський диктатор володимир путін пішов на все, щоб отримати зброю від КНДР. Однак США та… Читати більше
В Ужгороді Президент України Володимир Зеленський відвідав клінічний центр, де українські захисники проходять реабілітацію після… Читати більше
Російські загарбники ввечері 30 жовтня здійснили масований ракетний обстріл Одещини. Ворог випустив близько десяти ракет різних видів. Про… Читати більше
Співробітництво України та Австрії має значний потенціал для зростання, зокрема у сфері технологій, заявив заступник… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.