Очільник Офісу президента розповів про нові санкції світових IT-компаній проти рф
З 12 вересня 2024 року починають діяти посилені санкції США в IT сфері. Вони забороняють американським компаніям надавати будь-яким юридичним особам у російській федерації послуги з ІТ-консалтингу, проєктування, підтримки та хмарних сервісів, пов'язаних з управлінням підприємствами, проєктуванням та виробництвом.
"В листопаді 2022 року група Макфола-Єрмака вперше запропонувала IT-санкції проти РФ. Тривала робота, постійні консультації дали результат.
Ряд провідних IT-компаній вже оголосили про повний вихід з російського ринку, щоб уникнути вторинних санкцій", – зазначив керівник ОПУ.
Як зауважив Єрмак, з 9 вересня для росіян стає недоступним сервіс Notion, який використовувався для організації роботи та управління проєктами.
Також Slack виходить з російського ринку, припиняючи обслуговування корпоративного месенджера.
Окрім того, Miro припиняє обслуговувати акаунти, зареєстровані у рф та Білорусі, вже з 12 вересня. Microsoft розпочала відключення російських користувачів від своїх хмарних сервісів, виконуючи обмеження, які починають діяти з 12 вересня.
До того ж Google з 9 вересня заблокував реєстрацію нових акаунтів за російськими номерами та позбавив російських блогерів можливості отримувати дохід через AdSense.
Посилені санкції торкнуться також систем CAD, ERP, CRM та бізнес-аналітики. Лідер ринку CAD, Autodesk, вже вийшов з рф, а SAP та Oracle залишили ERP-ринок країни.
"Водночас, компанії Halliburton, SLB, Baker Hughes та Weatherford продовжують надавати доступ до своїх продуктів у рф через колишні дочірні структури", – підкреслив Єрмак.
Нагадаємо, раніше на території Росії Google призупинив показ реклами на всіх своїх платформах, включаючи YouTube, пошукову та медійну рекламу. Цей крок був спрямований на те, щоб перекрити потоки доходів для російських організацій, пов'язаних з державою та військовими.
Також з 20 березня Amazon та Google слідом за Microsoft також закрили доступ до своїх хмарних сервісів для російських компаній через санкції Європейського Союзу проти рф.
Окрім того, YouTube, що належить компанії Google, заблокував російські державні медіа-канали. На початку цього року YouTube заблокував понад 40 регіональних каналів російської державної телевізійної та радіомовної компанії.
А ще відеосервіс YouTube заблокував сторінки підсанкційних російських виконавців — усі вони відкрито підтримують російське вторгнення до України. Раніше їхні сторінки видалили зі стримінгової платформи Spotify.