fbpx
Сьогодні
17:29 10 Вер 2024

Фахівці оцифрували масові поховання під Ізюмом: для чого це рішення

English version here

Українські фахівці створили детальні цифрові копії трагічних місць у Харківській області: ділянки масового поховання під Ізюмом, поліційний відділок, де катували місцевих жителів, та знищене село Кам'янка Ізюмського району. Оцифруванням займалась львівська студія Skeiron за ініціативи та фінансування американського Фонду Говарда Г. Баффета.

Про це пише "Рубрика" із посиланням на студію Skeiron. 

У чому проблема?

Після важких боїв у березні 2022 року місто Ізюм та навколишні селища потрапили під російську окупацію і перебували в ній понад 5 місяців. Ця територія була звільнена 10 вересня в результаті Слобожанського контрнаступу, і відтоді розпочався процес документування воєнних злочинів, скоєних на цих територіях. Зокрема, у сосновому лісі поблизу Ізюма виявили масові поховання, де були тіла 449 людей, що загинули насильницькою смертю та мали сліди катування. 

Яке рішення? 

Аби привернути увагу світової громадськості до російських воєнних злочинів,  задокументувати їх, львівська студія Skeiron за ініціативи та фінансування американського Фонду Говарда Г. Баффета.Skeiron створила точні цифрові копії масових поховань. Це також допоможе і притягнути винних до відповідальності. Точні цифрові копії цих місць дозволять історикам, археологам та дослідникам воєнних злочинів з будь-якої точки світу детально вивчати злочини росії проти України. 

Фахівці оцифрували масові поховання під Ізюмом

Як це працює? 

У цифрових моделях зафіксували також відділок поліції, де росіяни утримували та катували місцевих жителів та українських військових. Тут можна побачити вигляд будівлі ззовні, центральний вхід, коридори та безпосередньо самі камери, де утримували людей. 

Під час роботи у майже зруйнованому внаслідок бойових дій селі Кам'янка фахівці зафіксували вулиці та вцілілі будівлі сканером, а потім за допомогою дрона робили аерофотознімки, оскільки через щільне мінування працювати на землі було небезпечно.

Команда фахівців Skeiron працювала в Ізюмському районі протягом тижня, використовуючи сканери, дрони та фотоапарати для фотограмметрії. Ще два місяці тривала обробка матеріалів для створення цифрових моделей. Тепер файли оприлюднені у вільному доступі на платформі Sketchfab. Завдяки точним цифровим копіям, створеними львівською студією, історики, археологи та дослідники воєнних злочинів зможуть використовувати цю інформацію для детального вивчення, аналізу та реконструкції подій.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: