Про це повідомив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов, пише Рубрика.
У чому проблема?
Сьогодні вся освітня галузь направлена на те, щоб будувати укриття або нові школи, в яких повинна бути школа надземна і підземна. У подальшому мирному житті ці заклади можна буде використовувати для гуртків, коворкінг-центрів.
До того ж окупанти майже щоденно обстрілюють мирні населені пункти, зокрема прикордонних областей. Тому школярам потрібно забезпечити надійний захист під час навчання у школах.
Яке рішення?
У Харківському районі розпочато будівництво підземної школи, яка зможе приймати в одну зміну до 150 учнів.
Як це працює?
Як розповів очільник області, об'єкт планують завершити за два місяці.
"Цей об'єкт є складним з погляду інженерних рішень. Особливу увагу приділяємо питанням інклюзивності, енергетичної автономності та електрифікації.
Плануємо завершити всі роботи протягом двох місяців, і тоді споруда зможе використовуватись для навчання у кілька змін, приймаючи по 150 дітей у кожній зміні", – зазначив Синєгубов.
У селищі, де будується школа, на сьогодні немає жодного укриття для мешканців, держустанов та інших об'єктів. Тому ця споруда виконує подвійну функцію, слугуючи і як освітній заклад, і як укриття для місцевих жителів. Вона зможе прихистити до 500 людей.
"Ця школа стане не лише навчальним закладом, але й важливим об'єктом безпеки для громади. Як укриття вона розрахована на 500 осіб", – підкреслив начальник ОВА.
Загалом у Харківській області наразі триває будівництво ще шести захисних споруд для освітніх закладів. Проте є і проблеми з деякими підрядними організаціями.
Олег Синєгубов повідомив, що в Лозовій темпи будівництва незадовільні, і адміністрація розглядає варіанти розриву договорів з підрядниками, якщо ситуація не покращиться.
"Підрядники, які не встигають завершити роботи до кінця року, можуть бути замінені. Це важливо, адже кошти на будівництво мають бути освоєні до 31 грудня згідно з урядовою постановою", – пояснив він.
За даними Харківської ОВА, держава виділила додаткові 2,1 млрд грн субвенції для будівництва 23 захисних споруд у 19 громадах області. З цієї суми 300 млн грн спрямовано безпосередньо на місто Харків.
Ці заходи є частиною широкої програми з посилення безпеки на території області, яка наразі залишається прифронтовою через військову агресію росії.
Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше
Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше
Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше
У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше
На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше
Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.