Війська рф за серпень 447 разів атакували Сили оборони хімічними боєприпасами, - Генштаб

Армія російської федерації за серпень здійснила проти Сил оборони України 447 атак із застосуванням спеціальних боєприпасів, споряджених небезпечними хімічними речовинами.
Про це командування Сил підтримки Збройних сил України повідомило у Фейсбуці, передає Рубрика.
Встановлено, що загалом із 15 лютого 2023 року по 24 серпня поточного року кількість хімічних атак російської армії сягнула 4035.
"Поруч зі звичайними засобами вогневого ураження противник застосовує боєприпаси, споряджені небезпечними хімічними речовинами, такі як К-51 та РГ-ВО, які є засобами боротьби із заворушеннями та заборонені для використання у якості засобів ведення війни. Також є значна частка боєприпасів, що містять небезпечні хімічні сполуки невстановленого типу", – зауважили в Силах підтримки.
У командуванні наголошують: такими діями росія грубо порушує правила ведення війни, ігнорує норми та зобов'язання щодо Конвенції про заборону розробки, виробництва, накопичення і застосування хімічної зброї та про її знищення.

Українські інженери презентували наземний дрон "Воля-Е" з системою радіоелектронної боротьби
Довідка
У червні стало відомо, що держави-учасниці Ініціативи з обміну інформацією у сфері радіаційної, хімічної, біологічної та ядерної безпеки та захищеності щодо України зобов'язалися забезпечити навчання і постачання обладнання для захисту особового складу українських Сил безпеки та оборони.
Автори документа зазначили, що заяви та дії рф під час повномасштабної війни проти України, зокрема захоплення Росією Запорізької атомної електростанції, створили серйозну загрозу безпеці ядерних та інших радіоактивних матеріалів і об'єктів в Україні.
Держави-учасниці Ініціативи також висловили глибоку стурбованість доповідями про те, що інтенсивність хімічних атак Росії проти Сил безпеки та оборони України зростає, як і різноманітність хімічних боєприпасів, що російські війська використовують на полі бою.
"Держави-учасниці Ініціативи рішуче засуджують застосування Росією хімічних речовин в Україні та зобов'язуються забезпечити навчання та постачання обладнання, необхідного для захисту особового складу Сил безпеки та оборони України, а також притягнути Росію до відповідальності", – зазначається у спільній заяві.
Заяву підтримали Канада, Фінляндія, Італія, Норвегія, Швеція, Україна, Велика Британія та Сполучені Штати Америки.
Ініціатива з обміну інформацією була створена у 2016 році в межах ініціативи Групи Семи "Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї та матеріалів масового знищення" у зв'язку з окупацією Російською Федерацією Кримського півострова. Вона об'єднує країни з міжнародної спільноти донорів для задоволення нагальних потреб України для забезпечення радіаційної та ядерної безпеки.
Як раніше повідомлялось, на фронті зростає тенденція застосування з боку російських окупантів небезпечних хімічних речовин. Такі дії стали системними.
Станом на березень з початку широкомасштабної війни російська армія здійснила в Україні 1068 хімічних атак, із них 250 за лютий 2024 року.
Нагадаємо, українські військові, які відбивають російську агресію у Запорізькій області, стикнулися із новою загрозою – використанням окупантами отруйного газу як зброю.
Співробітник української розвідки на умовах анонімності повідомив, що росіяни використовують різновид CS – сльозогінний газ, який використовується під час масових заворушень і може тимчасово вивести людину із ладу через подразнення очей, носа, легенів та шкіри.