Швеція виділила новий пакет військової допомоги для України

Фото: Strategeast.org
Уряд Швеції оголосив новий пакет військової допомоги Україні, вартість якого становить 4,6 млрд шведських крон (близько 400 млн євро).
Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на прес-службу уряду Швеції.
Цей пакет спрямований на задоволення найпріоритетніших військових потреб України та створення можливостей для майбутніх дій та охоплює:
- пожертвування обладнання,
- прямі закупівлі,
- комплекти спорядження,
- фінансову допомогу.
У рамках 17-го пакета Швеція переходить до нової фази військової підтримки, приділяючи більше уваги закупівлям, а не тільки пожертвам. Пакет включає три великі контракти на закупівлю пріоритетного обладнання загальною вартістю близько 600 млн шведських крон (близько 52 млн євро).
Військове обладнання
У пакеті допомоги передбачено військове обладнання для наземних бойових дій на суму 500 млн шведських крон (близько 43 млн євро). Швеція вже надавала Україні зенітні ракетні системи, і цей пакет включає додаткові зенітні ракети Robot 70 для посилення протиповітряної оборони України.
Україна також запросила протитанкове озброєння, і пакет включає протитанкові снаряди, гранатомети і міни. На додаток до цього, у пакеті містяться засоби захисту від забруднень, боєприпаси для мінометів, навчальні матеріали для новобранців і зимове спорядження для українських солдатів.
Також у рамках пакета передбачено військово-морську підтримку на суму 500 млн шведських крон (близько 43 млн євро) для захисту українського торговельного судноплавства і підтримки сухопутних військ уздовж річок, де ведуться активні бойові дії.
Новий пакет допомоги від Швеції також включає шість додаткових Stridsbåt 90, зокрема рішення з військово-морського постачання для підтримки підрозділів технічного обслуговування ВМС України.
Міжнародні ініціативи щодо підтримки України
У рамках 17-го пакету військової допомоги уряд Швеції також виділив трохи більше ніж 700 млн шведських крон (близько 61 млн євро) на фінансові пожертвування у фонди та багатосторонні ініціативи у 2024 році. Ці міжнародні програми, в яких беруть участь кілька країн, довели свою ефективність у створенні умов для великих закупівель озброєнь і обладнання.
Ініціативи включають як тимчасові багатосторонні проєкти, такі як програми з постачання боєприпасів, так і постійні фонди, наприклад, Міжнародний фонд для України під керівництвом Великої Британії. Ці заходи спрямовані на координацію зусиль і максимізацію підтримки України в її оборонних потребах.