"Рубрика" запитала в очільника Київської ОДА, як вдалося втілити це рішення та як цим досвідом можуть скористатися інші області та громади.
У чому проблема?
Військові, які боронили Україну та отримали важкі поранення, заслуговують на гідну підтримку. Ті, хто віддав своє здоровʼя, захищаючи Батьківщину, не мають відчувати себе покинутими. Питання житла для людей з ампутаціями — одне з найактуальніших.
"Очевидно, що держава при всьому бажанні навіть не в силах опрацювати такий обсяг запитів. І саме тут мають підключатись області, громади та відповідальні бізнеси", — говорить Юлія Покуль, керівниця патронатної служби голови КОДА.
Яке рішення?
Саме так і зробили на Київщині. В області за допомогою меценатів побудували перше інклюзивне містечко для ветеранів. Наприкінці серпня ключі від своїх нових осель отримали родини 45 військових, які під час бойових дій отримали суттєві фізичні ушкодження.
Як це працює?
"Це перше в Україні містечко для наших оборонців-військових, які отримали інвалідність (з ампутацією). Містечко створене виключно приватним коштом мецената без використання жодної копійки з бюджету області, району чи громади. Реалізацію проєкта повністю «під ключ» взяв на себе Фонд Андрія Засухи та ФК «Колос Ковалівка». Розробка плану містечка, домовленості з підрядниками та постачальниками будівельних матеріалів — все було виконано меценатом. І головне — якісно з урахуванням останніх тенденцій інклюзивних житлових просторів та з повагою до ветеранів та їхніх родин", — розповів "Рубриці" Руслан Кравченко, голова Київської ОДА.
В КОДА відзначають, голові області та благодійнику знадобилося 15 хвилин на те, щоб ухвалити рішення та почати будувати. А реалізували проєкт містечка для військових всього за 9 місяців.
Що є в містечку?
Як повідомив Руслан Кравченко, у новому комплексі наразі 59 будинків, кожен — на 75-80 квадратних метрів. Будинки з просторими терасами, там є вода, електрика, газ, каналізація. До речі, виробники будівельних матеріалів Київщини робили максимальні знижки, що дозволило збудувати ще більше житла — матеріали віддавали за собівартістю.
Станом на зараз у містечку, крім будинків, є дитячий та спортивний майданчики, мангальна зона, зона відпочинку — амфітеатр для проведення зборів та "домашніх" концертів і бомбосховище. Тротуари та проїзди облаштовані так, щоб мешканці містечка легко ним пересувалися.
На момент вручення ключів на території вже був встановлений поштомат "Нової пошти". Планується місце під амбулаторію та магазин. Також меценати попіклувалися про шкільні автобуси для дітей містечка, щоб підвозити їх до найближчих шкіл, які обиратимуть батьки. А зачислення дітей до місцевих закладів освіти адміністрація області взяла на себе.
"Вся інфраструктура пропрацьовується забудовником з урахуванням потреб та запитів наших героїв. Більшість родин має власний автотранспорт, а також громада за необхідністю надаватиме соціальне таксі, яке може перевозити тих, хто не має власного транспорту та/або пересувається на кріслі колісному. Крім того, завдяки наближеності містечка до одного з населених пунктів, поряд проходить автобус зі сполученням із Києвом. Це також великий плюс, адже ми не хочемо створювати резервацію та відмежовувати наших оборонців від суспільства та активного життя. Та й вони не налаштовані сидіти на місці — всі активні, ініціативні та, не зважаючи на отримані травми, готові і надалі бути дієвими в тих чи інших своїх проявах", — відзначає Руслан Кравченко.
Також у КОВА обіцяють допомогти ветеранам і з працевлаштуванням та професійним перенавчанням.
А це точно працює?
Ключі від котеджів отримали родини вже 45 важкопоранених українських військових. Всіх кандидатів на проживання в містечку подавало командування військових підрозділів. Критерії: це бійці, які дістали поранення і не можуть більше проходити службу, мають сім'ю і не мають власного житла.
У містечку для ветеранів мешкатимуть захисники з різних військових підрозділів, а також родини загиблих. Зі своєї сторони КОВА орієнтувалася на підшефні бригади: 72 ОМБР, 114 ТРО, 3-тя штурмова, ГУР.
Житло та земля, а це 4-5 соток, стануть власністю захисників та їхніх родин. Благодійники також допоможуть зробити ремонт в оселях, встановлять кухонні меблі та облаштують санвузли. Все — з урахуванням потреб ветеранів та для їх комфорту.
Ще більше корисних рішень!
"Рубрика" запитала у Руслана Кравченка — як місцевим адміністраціям вдало та швидко співпрацювати з благодійниками? На думку очільника Київської ОДА, ключове — постійний діалог та контакт з відповідальним бізнесом. Лише так можна підсилити одне одного у зусиллях відновлення. Руслан Кравченко також висловив сподівання, що така співпраця стане поштовхом і для інших громад, районів та областей. Адже наші герої, як ніхто, зараз мають відчувати підтримку і вдячність за подвиг і жертви, які вони в прямому і в переносному значенні слова принесли на полі бою.
"Ми у боргу перед родинами воїнів і таким чином не на словах, а на ділі кажемо «дякуємо». Впевнений, подібні проєкти можливо реалізувати в кожному регіоні. Основа — це чесний діалог і готовність разом засукати рукава і перейти до справи", — говорить Руслан Кравченко.
У столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді відбувся матч-реванш, в якому український боксер Олександр Усик вдруге переміг… Читати більше
Альона Гетьманчук, засновниця та директорка Центру «Нова Європа», очолить Місію України при НАТО. Про це… Читати більше
Український боксер Сергій Богачук здобув перемогу у бою андеркарду Усик — Ф'юрі 2. Українець переміг… Читати більше
Наріман Джелял, перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, колишній в’язень Кремля, стане послом у Туреччині.… Читати більше
Даніель здобув впевнену перемогу в поєдинку за пояси IBF Intercontinental та WBA Continental у напівважкій… Читати більше
Абсолютний чемпіон в суперважкій вазі Олександр Усик опублікував народний гімн "Битва за світло" в підтримку… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.