Про це ідеться у дописі Гринчук у Фейсбуці, передає Рубрика.
За її словами, демонструють позитивну динаміку заходи з аерації. Метою є підвищення здатності річок до самоочищення шляхом насичення киснем.
У зв'язку з цим Гринчук доручила Державному агентству водних ресурсів України у взаємодії з обласними військовими адміністраціями та іншими службами визначити пріоритетні ділянки для встановлення додаткового устаткування.
Як повідомила Гринчук, на ділянці Десни перед Черніговом здійснюються заходи з насичення киснем поверхневої води. У точках аерації вміст кисню за дві доби подвоївся. Колір води повертається до природного, сторонні запахи майже відсутні, підкреслила вона.
"Забруднення рухається повільніше, ніж течія Десни. Його швидкість сповільнилася в межах міста Чернігів на ділянці зруйнованого автомобільного мосту. По всій протяжності річки в межах Чернігова та нижче по течії до села Количівка ознаки забруднення не спостерігаються", – заявила очільниця Міндовкілля.
Державне агентство водних ресурсів України і Державна екологічна інспекція здійснюють посилений моніторинг стану забрудненості в Сеймі і Десні. Результати вимірювання щоденно оновлюються на ресурсі "ЕкоЗагроза".
Як повідомила Гринчук, Укргідрометцентр спільно з Держводагентством мають надати оновлений прогноз щодо руху органічного забруднення Сейму й Десни у напрямку Києва.
За її словами, масову загибель риби вдалося зупинити. Є поодинокі випадки мору риби у селах Макошино та Салтикова Дівиця Чернігівської області. Загалом на території Чернігівської та Сумської областей зібрано по 12 тонн мертвої риби. Місцева влада та активісти розчищають притоки Десни, щоб риба могла дістатися місць, куди не дійшло забруднення.
Гринчук підкреслила, що Державна екологічна інспекція і Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів отримали доручення продовжувати заходи з контролю за реалізацією риби у цих регіонах та інформування населення.
Довідка
Українців налякали черговою небезпекою. Мер Вишгорода Олексій Момот повідомив, нібито у річці Десна під Києвом виявили отруйні речовини, які потрапляють туди з РФ. Про це він написав на своїй сторінці у соціальній мережі.
Міський голова зазначив, що мешканцям громад Броварського та Вишгородського районів, через які протікає річка, заборонили купатися та ловити рибу.
Пізніше посадовець видалив допис зі своєї сторінки.
Нагадаємо, 1 вересня стало відомо, що забруднені води Десни вже дісталися Кладьківки Чернігівської області. На півночі України продовжується збір та захоронення загиблої риби з річок Сейм та Десна.
Про причини забруднення води в річках Сейм та Десна, читайте в матеріалі Рубрики "В Сеймі зафіксували масовий мор риби: що робити і до чого тут росіяни".
Українські оборонні технології залучили понад $25 млн іноземних інвестицій завдяки підтримці платформи Brave1, збільшивши цей… Читати більше
Ввечері 31 жовтня у столиці та низці областей українська влада оголосила повітряну тривогу через загрозу… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський заявив про можливість подання запиту до Міжнародного кримінального суду на арешт… Читати більше
У французькому Страсбурзі в Палаці Європи відкрилася фотовиставка "Розстріляна свобода слова", яка присвячена українським журналістам,… Читати більше
Директора Рівненського зоопарку оштрафували за те, що він не повідомив про смерть левиці, яка стала… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський підписав указ про призначення Василя Боднара новим послом України в Польщі.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.