fbpx
Сьогодні
Фото 11:46 07 Вер 2024

Кінологи Нацполіції у Швеції пройшли підготовку з гуманітарного розмінування

Фото: Нацполіція

У Швеції кінологи Нацполіції України переймали досвід з пошуку вибухових пристроїв, тактичної медицини, а також опанували нові техніки у сфері гуманітарного розмінування.

Про це повідомляє департамент комунікації Нацполіції, передає Рубрика.

У чому проблема?

До кінця року в Україні планують стандартизувати процедуру, за якою залучатимуть собак для гуманітарного розмінування.

"В Україні з'являється технологія, підхід, люди, навчені з цим працювати (йдеться про залучення собак до гуманітарного розмінування – ред.). Тому виникає необхідність стандартизації цього процесу. Це вже оформлюється як бюрократичний документ. І я сподіваюся, що до кінця року він буде прийнятий. До кінця року у нас буде стандартизована процедура, за якою мають використовуватись собаки в полях", – повідомив заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний у межах презентації проєкту "Використання службових собак для розмінування в Україні".

За його словами, оператори з різних країн, що спеціалізуються на залученні тварин до розмінування, можуть долучитися до вилучення вибухонебезпечних предметів в Україні.

"Очікуємо не одну (програму з гуманітарного розмінування – ред.). Насправді є багато різних операторів по всьому світу, які спеціалізуються саме на використанні собак. Є, наприклад, оператор протимінної діяльності Norwegian People's Aid, який, зокрема, розвиває у себе цей напрямок", – сказав він.

Яке рішення?

Наразі кінологи Нацполіції у Швеції переймали досвід з пошуку вибухових пристроїв, тактичної медицини, а також опанували нові техніки у сфері гуманітарного розмінування.

Фото: Нацполіція

Як це працює?

Двотижневий курс спеціального навчання відбувся на базі тренінгового центру поліції та кінологічної служби Королівства Швеції.

Підготовку пройшли 13 поліцейських з Києва, Сумської, Одеської, Харківської, Київської, Чернігівської, Дніпропетровської, Тернопільської, Закарпатської, Львівської, Чернівецької, Житомирської областей.

Фото: Нацполіція

Зазначається, що кінологи НПУ, які спільно з вибухотехнічними підрозділами здійснюють розмінування на деокупованих територіях, поповнили арсенал навичок із пошуку вибухонебезпечних предметів. Відтепер службові собаки зможуть знаходити вибухівку не тільки на землі, а й під шаром ґрунту.

Фото: Нацполіція

"Поліцейські також вивчали техніки інтенсивного пошуку предметів у багажі та на транспорті для ідентифікації службовими собаками запахів малої концентрації. Завдяки цьому вмінню чотирилапі виявлятимуть найменші речові докази або замасковані заборонені речовини", – йдеться в повідомленні.

Фото: Нацполіція

Крім того, співробітники кримінальної поліції відпрацювали порядок дій кінолога в екстремальних ситуаціях і правильний алгоритм порятунку життя собаки.

Кінологи практикувались в умовах, наближених до реальних, у приміщеннях і надворі, вчилися надавати допомогу як самостійно, так і працювати в команді.

Фото: Нацполіція

Це вже друга група працівників кінологічної служби Нацполіції України, які пройшли навчання за підтримки посольства Королівства Швеції.

"У Швеції найсильніша школа підготовки службових собак у Європі, тому ми дуже вдячні за продовження співпраці та підтримку. Особливо це важливо для повернення життя на деокуповані території України, такі як Харківщина, у розмінуванні якої я також брав участь", – зазначив молодший інспектор-кінолог кінологічного центру ГУНП в Київській області Максим Александров.

Фото: Нацполіція

Як повідомлялось, в Україні презентували проєкт "Використання службових собак для розмінування в Україні", який має на меті розвинути технології пошуку вибухонебезпечних предметів, залучивши для цього жінок та чотирилапих помічників.

Нагадаємо, до кінця 2025 року, згідно з проєктом ЄС, відбудеться ще три етапи передачі Україні собак-саперів.

Окрім того, за сприяння фонду Говарда Баффета поліція Київщини отримала 11 службових собак, які пройшли тренування у Нідерландах.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: