Про це повідомляє кореспондент "Рубрики".
28% українців мають високий рівень стресу, більшість (58%) — помірний та ще 14% — низький. Водночас дослідження показує, що жінки частіше відчувають високий рівень стресу — 31% проти 25% у чоловіків. Натомість помірний та низький рівень стресу більше мають саме чоловіки — 59% проти 57% та 16% проти 12% відповідно.
Також фахівці помітили, що молоді люди частіше відчувають високий рівень стресу, ніж люди старшого віку. 48% у віковій категорії 18-29 років та лише 13% у людей віком 60+. За результатами опитування можна побачити, що рівень стресу з віком поступово зменшується.
Фахівці також досліджували зв'язок між кількістю пережитих негативних подій та рівнем стресу людини. Так, серед людей, які стали свідками чи учасниками таких подій понад шість разів, високий рівень стресу в 39% опитаних, помірний у 51%, а низький у 10%.
Натомість у тих, хто пережив такі події 0-2 або 3-5 разів, ці показники менші. Високий рівень стресу у 27% і 28% респондентів, помірний у 59% і 58%, а низький по 14% відповідно.
Серед негативних подій українці найбільше опинялись в таких ситуаціях як:
Найменша кількість мала досвід окупації (12%), голоду та відсутності води (9%), фізичного чи сексуального насилля (2%).
Фахівці також дослідили способи боротись з власним стресом. Найпоширеніші — розмова з друзями чи близькими (42%), прогулянка (39%), домашні тварини (35%). Найменш поширені — шопінг (10%), церква (8%), духовні практики та медитації (7%).
Проте особливу увагу дослідники звертають на вживання смачної їжі (36%) та алкоголю (21%). Це своєю чергою може призвести до проблем пов'язаних з фізичним та психологічним здоров'ям.
За результатами дослідження фахівці зробили декілька висновків щодо рівня стресу в українців, основні:
Довідка
Опитування було проведене у квітні 2024 року методом самозаповнення анкети онлайн (CAWI) на платформі Rating Online. Дослідження охоплює 1464 респонденти віком від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій, які мали доступ до Інтернету на момент опитування. Результати є репрезентативним за регіоном та віком.
Нагадаємо, Аспен Інститут Київ, Impact Hub Odesa та його співзасновник Єгор Гребенніков провели День Ідей у Полтаві. У фокусі однієї з дискусій була сила особистості та пошуки джерел духовної та психологічної витривалості. Читайте про це докладніше в матеріалі Рубрики "Підтримка, єдність, адаптація: де шукати духовну стійкість."
Оборонне відомство кодифікувало і допустило до постачання у підрозділах Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс «Щедрик»… Читати більше
У Національному аерокосмічному університеті ім. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» відновили приміщення навчально-експериментальних майстерень, пошкоджених російськими… Читати більше
На борту літака авіакомпанії Azerbaijan Airlines, який сьогодні зранку впав поблизу Актау в Казахстані, перебувало… Читати більше
З нагоди початку свята Хануки Президент Володимир Зеленський разом із рабинами України взяв участь у… Читати більше
Британський портал GiveMeSport опублікував рейтинг топ-10 найкращих суперважковаговиків боксу. Очолив список український чемпіон світу Олександр… Читати більше
Дві громади Чернігівської області у рамках проєкту, що реалізується БФ “Пацієнти України” спільно з Українським… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.