Про це інформує Рубрика з посиланням на Урядовий портал.
У чому проблема?
"Кадрова криза сьогодні торкається фактично всіх галузей, у перевезеннях як вантажних, так і пасажирських потреба у кваліфікованих фахівцях також є значною. Лише в регіонах сьогодні потрібно понад 6 тисяч водіїв автобусів на внутрішніх маршрутах. Тому одним із завдань держави є створення доступних умов для перенавчання та опанування нових навичок, зокрема серед жінок", – наголосив заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.
Яке рішення?
Від 4 вересня відкрита реєстрація на проект "Розширення професійного потенціалу жінок у сфері пасажирських перевезень". Це безоплатна програма для розвитку професійних навичок майбутніх водійок автобусів.
Головна мета проекту – створення нових робочих місць для жінок у сфері громадського транспорту та розвиток їхніх професійних компетенцій і навичок для кращої адаптації до потреб ринку праці у сфері пасажирських перевезень. Програма враховує вимоги транспортної реформи в Україні та європейські стандарти підготовки кадрів у сфері пасажирських перевезень.
"Мета започаткованого проекту, крім працевлаштування жінок на підприємства, є подолання упереджень щодо залучення жінок у професію водійки автобуса. Впевнений, що цей проект стане успішним та буде масштабований надалі", – зазначив Сергій Деркач.
Як це працює?
Проект реалізують ГО "Фундація інституційного розвитку" за ініціативи Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України спільно зі структурою ООН Жінки в Україні та за фінансової підтримки Швеції.
"Громадський транспорт має вирішальне значення для створення суспільства рівних можливостей. Жінки більше, ніж чоловіки, покладаються на доступний і безпечний громадський транспорт, який з'єднує їх з роботою, освітою та основними послугами, що дозволяє їм брати повноцінну участь в економічному житті. Жінки також повинні бути включені в систему транспорту як менеджерки, водійки, керівниці. В Україні навчання, рекрутинг та створення умов для роботи в цьому секторі для більшої кількості жінок не лише зробить його більш інклюзивним, але й допоможе зменшити дефіцит робочої сили та сприятиме створенню гендерно рівного суспільства", – зазначає Cабін Фрейзер Гюнеш, Представниця ООН Жінки в Україні.
У середньому в системі громадського транспорту в світі близько 19% водійок. Хоча їхня кількість зростає, частка жінок, які працюють водійками на таких видах транспорту, як автобуси, регіональна та приміська залізниця, є різною і наразі не є паритетною з водіями-чоловіками.
В Україні цей показник складає менше 1%, за винятком електротранспорту.
Саме для того, щоб надати можливість навчання та працевлаштування в сфері транспорту більшій кількості жінок, було розроблено пілотний проект.
Долучитись до нього можуть жінки віком від 21 до 65 років, які проживають в Україні (а саме в м. Київ, Київській, Дніпропетровській, Запорізькій, Львівській, Полтавській, Чернігівській та Миколаївській областях), мають водійське посвідчення (категорії "B", "C", "CE", "D1") та досвід водіння понад 3 роки та прагнуть розширити свої професійні можливості і надалі планують працевлаштуватися водійками автобуса.
Учасниці проекту пройдуть перепідготовку та перекваліфікацію для приведення навичок у відповідність до вимог реформування пасажирського транспорту в Україні та міжнародних стандартів. Передбачено навчання для 100 жінок.
Учасниць проекту очікує:
Для участі у відборі необхідно:
Додатково: для участі в проекті потрібно мати водійське посвідчення, досвід практичного водіння, можливість навчатися онлайн та офлайн, бажання перекваліфікуватися для подальшого працевлаштування.
Більше деталей щодо участі у проекті та його реалізації – за посиланням.
Довідка
Проект "Розширення професійного потенціалу жінок у сфері пасажирських перевезень» реалізується ГО «Фундація інституційного розвитку" за ініціативи Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, в партнерстві зі структурою ООН Жінки та за фінансової підтримки Швеції.
Нагадаємо, раніше повідомлялось, що Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України та Представництво ООН Жінки в Україні домовились про реалізацію проєкту із навчання жінок-водійок у сфері перевезень пасажирів автобусами.
Також міністерство інфраструктури розробляє загальнонаціональну програму навчання жінок водінню великогабаритного транспорту.
У Полтаві, за фінансування Фундації Олени Зеленської, облаштували першу і єдину в регіоні Школу Супергероїв.… Читати більше
російська федерація від початку повномасштабного вторгнення скоїла в Україні понад 7 тисяч екологічних злочинів, збитки… Читати більше
Правоохоронці вже встановили десять учасників інциденту з побиттям 12-річної дівчинки у Білій Церкві, що на… Читати більше
Перші трамваї з Базеля вже прямують до Львова. Прибуття в Україну очікується через тиждень. Перед… Читати більше
У Давосі Президент Володимир Зеленський провів зустріч із Прем’єр-міністром Албанії Еді Рамою, під час якої… Читати більше
Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що закінчення війни росії в Україні буде офіційною політикою Сполучених… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.