В Україні створили Мапу безбарʼєрності вокзалів: як працює це рішення

В Україні запустили мапу безбарʼєрності вокзалів України. Завдяки мапі можна перевірити доступність локацій на вітчизняних вокзалах. А 3D-моделі дозволять уважно роздивитися вхідну групу та колії заздалегідь, щоб обрати зручні варіанти маршруту.

Про це пише Рубрика.

У чому проблема?

Безбарʼєрність стосується кожного. Транспорт і послуги мають бути фізично доступними абсолютно для всіх — для мам з візочками, людей поважного віку або тих, хто має інвалідність, пересувається на кріслі колісному. Навіть цілком здорові люди за певних обставин часто мають долати барʼєри та перепони, яких могло б і не бути. 

Яке рішення?

Мапа безбарʼєрності вокзалів — спільна робота команд ЛУН Місто та Укрзалізниці. 

Фото: Скріншот / Мапи безбарʼєрності вокзалів

Команда ЛУН Місто відповідає за розробку, адже має великий досвід у створенні міських інтерактивних мап. Експерти Укрзалізниці займаються підготовкою даних для Мапи — інформації про рівень доступності вокзалів. 

На Мапі зібрана інформація про елементи безбарʼєрності, які мають вокзали України,  описаний рівень доступності маршрутів від входу у будівлю вокзалу до потягу на колію. 

Завдяки створеному ресурсу можна дізнатися про рівень доступності вхідних груп, квиткових кас, інформаційних стійок, зал очікування, укриттів. Мапа повідомляє про наявність ліфтів, допоміжних засобів висадки/посадки, кімнати батьків і дітей, зазначає, чи є персонал допомоги. 

"Будівлі вокзалів зводились десятиліття тому, і, на жаль, барʼєри там є. Не всюди є універсальні вбиральні, не всюди безбарʼєрний прохід з будівлі вокзалу на платформи. Але дуже важливо, що йде системна робота з подолання барʼєрів. Є ситуації, коли пасажири просто не знають про наявність безбарʼєрного маршруту (наприклад, що до платформ вокзалу Києва можна піднятись ліфтами, а не сходами) — Мапа інформує про це", — розповідає Анна Денисенко, кураторка ЛУН Місто.

Анна Денисенко відзначає, мапа буде корисна для кожного, адже всі ми час від часу можемо стати представником маломобільних груп. Наприклад, людині з валізою набагато легше йти шляхом, де немає сходів, є широкий ліфт. 

"Звісно ми маємо сприяти створенню просторів, які будуть комфортні для людей з інвалідністю, травмами. На жаль, через російську військову агресію кількість таких людей значно збільшилась", — говорить Анна Денисенко.

Які вокзали вже є на мапі?

Фото: Скріншот / Мапи безбарʼєрності вокзалів. Вокзал у Полтаві

У рамках першого етапу на Мапі зібрана інформація про 12 вокзалів — Київ, Львів, Одеса, Дніпро, Харків, Суми, Івано-Франківськ, Полтава, Запоріжжя, Ужгород, Рівне, Вінниця. 

Спеціально для цього проєкту команда ЛУН Місто розробила також 3D-моделі будівель вокзалів України. Завдяки моделям пасажири можуть роздивитися вхідну групу, колії та краще зорієнтуватися на місці. 

Також на Мапі є інформація про Вокзального помічника, допомогу якого можна замовити за посиланням. А також про те, що в інфозонах вокзалів є планшети для перекладу на жестову мову.

Роздивитися мапу можна тут або через застосунок Укрзалізниці.

Що далі?

Фото: Скріншот / Мапи безбарʼєрності вокзалів. Вокзал у місті Дніпро

Мапа буде продовжувати наповнюватися. 

"Кількість міст на мапі точно збільшиться, 12 вокзалів — це перший етап. Моделей теж стане більше, ми плануємо охопити щонайменше обласні центри, можливо в перспективі районні", — коментує кураторка ЛУН Місто.

Моделей внутрішніх просторів вокзалів на мапі немає. Але, за словами Анни Денисенко, команда має інші ідеї, як у зручний спосіб проінформувати щодо рівня безбар'єрності всередині вокзальних споруд. Наразі одна з найпріоритетніших задач — зробити версію мапи, яка буде доступна для людей з порушенням зору. 

В планах на майбутнє — створення виставки з експозицією тактильних експонатів-вокзалів. Експонатів можна буде торкатись руками — це дасть змогу людям з порушеннями зору відчути на дотик, як виглядає вокзал, "познайомитись" з його архітектурою. Зараз ЛУН Місто активно працює над цим проєктом і буде готове розказати деталі згодом. 

Як українці можуть допомогти у розвитку проєкту?

"У картці кожного вокзалу є кнопка фідбеку — будемо раді коментарям пасажирів, ідеям, що ще додати, яка ще інформація стала б у пригоді", — зазначає Анна Денисенко.

Свіжі дописи

  • Новини

У Близнюківській громаді зводять сучасне укриття для центральної лікарні: навіщо це рішення

У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Міноборони допустило до використання у ЗСУ ремонтно-евакуаційну бронемашину WZT-3

Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

В Україні запустили збір речей для стареньких з притулків: для чого це рішення

Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Україна має право на самооборону: в МЗС відреагували на заяву путіна про удар ракетою “Орєшнік” по Україні

Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

2000 подарунків для маленьких сердець: в Україні запустили акцію до Нового року для здійснення дитячих мрій

Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Був проти допомоги Україні: кандидат Трампа у генпрокурори США відмовився від посади

Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше

Thursday November 21st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.