У столиці вводять карантин через виявлення небезпечного рослинного організму: подробиці
Через виявлення небезпечного карантинного організму – амброзії полинолистої, у Києві запроваджують карантин. Це рішення було прийняте за поданням Головного управління Держпродспоживслужби в місті Київ та запроваджене відповідним розпорядженням Київської міської військової адміністрації.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА.
Як повідомляють, карантин вводять на всій території столиці. Він включає комплекс спеціальних заходів для знищення осередків амброзії та запобігання її подальшому поширенню. Зокрема, планують:
- знищення рослини шляхом виривання з корінням та спалювання, а в разі значного засмічення – скошування або виривання з корінням
- створення фітоценозів з багаторічних трав, які здатні пригнічувати амброзію полинолисту
- застосування хімічних засобів боротьби
При цьому використання хімічних засобів обмежується лише тими гербіцидами, що офіційно дозволені в Україні.
Нагадаємо, що серпень — період бурхливого цвітіння амброзії. Це не просто бур'ян на кожному розі, а карантинна рослина. Амброзія робить грунт безплідним та небезпечна своєю великою кількістю пилки, яка викликає серйозну алергію.
"Рубрика" розповідала про Миколу Ралика із Запоріжжя, що вже 15 років бореться з амброзією у своєму місті. Його алергія від цієї рослини переросла в астму та Микола самостійно взявся очищати місто від отруйного бур'яну.
Що відомо про амброзію полинолисту
Амброзія полинолиста (Ambrosia artemisiifolia) – це однорічна трав'яниста рослина, яка належить до родини Айстрові (Asteraceae). Вона є інвазивним видом та вважається небезпечною через свою здатність викликати сильні алергічні реакції у людей, зокрема поліноз (сінну лихоманку) під час свого цвітіння.
Амброзія може досягати висоти до 2 метрів й має характерні розсічені листки. Її квіти дрібні, зеленуватого кольору, зібрані в суцвіття-колоски. Рослина розмножується насінням, яке може зберігати життєздатність у ґрунті від 5 до 40 років. Воно поширюється вітром, водою, а також тваринами і людьми (на транспортних засобах, взутті тощо).