Новини

Художниця-керамістка створила тарілки для людей, які їдять однією рукою

One-handed plates, або тарілки для людей, які їдять однією рукою, створила художниця-керамістка Вікторія Белявська для київської раменної Naushi.

Про це пише Рубрика, посилаючись на The Village.

Майстриня Вікторія Белявська ліпить посуд і скульптури з глини. Саме вона розробила one-handed plates – перші тарілки в Україні для людей, які їдять однією рукою.

Відеоогляд на тарілки від колишнього спортсмена, а нині блогера та автора YouTube-каналу «Однією правою» Влада Хільченка, побачила PR-менеджерка з київської раменної Naushi. Тоді вона й звернулися до Вікторії.

«Вони мені написали з питанням, чи можу я виконати на замовлення тарілку для людей з однією рукою. І от пазл склався», – додала керамістка.

Фото: The Village

Як виникла ідея створення цих тарілок в Україні

Сама Вікторія розповідає, що натрапила на такий посуд на американському YouTube. Ідея розробити спеціальні тарілки виникла в середині 20 століття – для допомогти ветеранам Другої світової війни. У той час над розробкою one-handed plates працювали інженери, дизайнери й ерготерапевти.

Фото: The Village

Вважають, що один із найдавніших варіантів тарілки створила німкеня Кеттнер (на її честь назвали компанію, яка зараз продає one-handed plates). Вона розробила спеціальну тарілку Kettner Teller для свого чоловіка, який через травму не міг повноцінно користуватися обома руками. Один із країв тарілки зробили вищим, щоби було зручніше набирати їжу.

Фото: The Village

Скільки часу треба, щоб створити тарілку

 Загалом сказати, скільки потрібно часу на виготовлення тарілки – складно.

«Один день я виліплюю форму, замиваю й зачищаю. Потім тарілки 5–7 днів сохнуть. Далі їх відправляю у спеціальну муфельну піч на випал на 16–20 годин», – розказує Вікторія. Потім тарілки треба покрити глазур'ю та знову запекти.

Фото: The Village

У майстрині маленька піч, тому запекти понад вісім тарілок за раз не можна.

«Для замовників завжди кажу, що термін виготовлення – 14 робочих днів. Але за умови, коли немає відключень світла», – зазначає Вікторія.

Фото: The Village

Як користуватися one-handed тарілками

На тарілках є спеціальні штифти, які розташовані на різних відстанях.

«Так їжа менше «бігає» по тарілці, тож людині не треба витрачати зусилля на прості страви», – каже Вікторія.

Між штифтами можна покласти будь-які продукти й нарізати. Наприклад, у найширшій частині тарілки можна закріпити шматок м'яса, бутерброд, яєчню, у менші, «трикутні» комірки порізати помідори або інші овочі.

Високий задній край тарілки допомагає захоплювати маленькі шматочки їжі. Також на тарілці є спеціальне місце, де ложкою можна захопити соус.

Фото: The Village

Передній край тарілки нижчий, що забезпечує зручність під час нарізання їжі.

Крім того, для тарілок треба силіконові килимки або силіконові ніжки, щоб посуд не совався по столу.

Де і як можна затестити one-handed тарілки

Поки що тарілки ніхто не тестував, хоча Вікторія вже передала кілька в раменну Naushi. Зараз кухарі пропрацьовують частину страв із меню, які можна подавати в такому посуді, поділилися в команді закладу.

Вікторія також почала робити нову партію тарілок для закладу «Трипіччя» в Харкові. А одна з львівських кав'ярень уже узгоджує колір для себе. Ще одну партію майстриня передасть у військовий шпиталь за кілька тижнів.

Тарілки також можна замовити індивідуально. Майстриня пропонує долучитися до ініціативи й «підвісити» тарілку, зокрема для військових і ветеранів. Українці вже встигли «підвісити» дев'ять тарілок. Долучитися до ініціативи можна тут, ціна такої тарілки 700 гривень. Однак поки що це не фінальний варіант тарілок, їх ще тестуватимуть, змінюватимуть і покращуватимуть для більшої зручності.

Свіжі дописи

  • Новини

Мінцифри: росіянам на три роки заборонили керувати у Міжнародному союзі електрозв’язку

До 2028 року росіянам заборонили обіймати керівні посади в дослідницьких групах Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ),… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Литва передала Україні партію військової допомоги: генератори, боєприпаси і не тільки

Литва надала Україні нову партію військової допомоги. До пакета ввійшли боєприпаси, міномети та генератори. Про… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Україна домовилася з НАТО про захист Польщі, проте та знайшла іншу причину не передавати літаків МіГ-29, – Зеленський

Київ планував отримати від Варшави винищувачі МіГ-29, але та не могла цього зробити, допоки їй… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Ворог готує штурми з бронетехнікою в Запорізькій області, — речник Сил оборони півдня

На Времівському напрямку російські загарбники готуються застосувати броньовану техніку не лише для транспортування штурмових груп,… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Між Україною та Угорщиною готується двосторонній документ, – Зеленський

Готується двосторонній документ між Україною та Угорщиною, який має спростити розв’язання більшості питань, що виникають… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Трюдо закликав союзників подвоїти зусилля для підтримки України

Премʼєр-міністр Канади Джастін Трюдо на міністерській конференції щодо людського виміру "формули миру" у Монреалі заявив,… Читати більше

Thursday October 31st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.