Фото: u24.gov.ua
Про це повідомляє "Мілітарний", який побував на заході "Захисти воїна від дрона".
У чому проблема?
Раніше міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомляв, що в Україні мають намір збільшити виробництво захисту від ворожих безпілотників. Зокрема, засобів радіоелектронної боротьби та наземних безпілотних платформ.
Яке рішення?
Саме на заході "Захисти воїна від дрона" представили універсальну РЕБ установку, яка здатна ефективно діяти на відстані 3-4 кілометри за лінією бойового зіткнення. Цей комплекс може протидіяти як дронам-розвідникам, так і FPV-дронам-камікадзе.
"Безпілотна гусенична платформа на якій розміщена універсальна РЕБ установка, здатна виїжджати на 3-4 кілометри за лінію бойового зіткнення і працювати, як проти дронів розвідників і скидів, так і проти FPV-дронів камікадзе", – описує розробку CEO компанії Ярослав Філімонов.
Як це працює?
Як розповідають розробники, цей дрон може прикривати групи піхоти під час штурмових, евакуаційних чи розмінувальних операцій.
Фото: u24.gov.ua
Бортова апаратура дає змогу працювати одночасно з направленою антеною, яка дає змогу зупиняти БПЛА на відстані 1-3 кілометри.
Окрім того, модернізована "Воля-Е" дає змогу захищати йому себе та групу людей за допомогою купольної антени.
Фото: Володимир Б. / "Мілітарний"
Що відомо про безекіпажну гусеничну платформу "Воля-Е"?
Її розробили учасники кластера Brave1.
Платформа розвиває максимальну швидкість до 12 кілометрів за годину, а максимальне корисне навантаження становить 150 кілограмів. Завдяки своїм габаритам і вазі платформу можна без проблем перевозити у кузові позашляховика.
"Оператор керує ним дистанційно, перебуваючи в безпеці, на відстані до трьох кілометрів. Робот їздить на гусениці, компактний і не важкий, розганяється до максимальної швидкості 12 км/год. При цьому його легко перевозити — у багажнику позашляховика", розповідав Федоров.
Фото: u24.gov.ua
Як повідомляв міністр, українські військові вже активно користуються платформою "Воля-Е", завдяки якій воїни однієї з бригад евакуювали понад сотню поранених та загиблих.
Багатьох із них неможливо було вивезти в інший спосіб. На кшталт, наприкінці минулого року протягом тижня боїв на Донецькому напрямку платформа "Воля-Е" евакуювала близько 20 поранених військових.
Нагадаємо, що в Україні пройшли випробування роботизованої платформи "Соломанд. Цей робот має допомогти з розмінування.
Також український наземний безпілотний робот Sirko-S1 MK2 пройшов нові випробування.
У переддень третьої річниці повномасштабного російського вторгнення, у самому серці Стамбула, на площі Шішхане, відбувся… Читати більше
В Україні зняли освітній серіал про технології, що дозволяють під час знеструмлень залишатися на зв’язку.… Читати більше
Перша віцепрем'єр-міністерка - міністерка економіки України Юлія Свириденко заявила, що на тимчасово окупованих територіях України… Читати більше
В Запорізькому училищі створили колекцію одягу зі скіфськими мотивами. 12 лютого у Парижі сукні представили… Читати більше
Британська розвідка спростувала слова глави кремля володимира путіна про те, що війська рф нібито перейшли… Читати більше
СБУ за три роки війни викрила 102 агентурні мережі ворога. Деякі з них готували замахи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.