Про це пише "Рубрика" із посиланням на пресслужбу ГО "Життя".
У 5 обласних центрах України (Львів, Тернопіль, Київ, Дніпро, Одеса) промоніторили 64 місця торгівлі тютюновими та нікотиновими виробами, серед яких мережеві супермаркети, магазини в торговельних центрах, продуктові магазини та кіоски.
Ключові результати моніторингу продемонстрували:
«Результати моніторингу продемонстрували, що тютюнова індустрія масово порушує як антитютюновий закон №2899-IV, так і Закон України "Про рекламу". Щодня запускаються нові методи яскравої, трендової реклами, щоб підштовхнути школярів та підлітків якнайшвидше стати курцями. Ми відзначили стрімке збільшення реклами ТВЕН, пристроїв до них та нікотинових снюсів. Зокрема цьому сприяють спрощені умови регулювання для сигарет для нагрівання та пристроїв для нагрівання тютюну», – наголосив Олег Слабоспицький, представник всеукраїнської кампанії «Молодь вільна від куріння».
Такі дії тютюнової індустрії нівелюють досягнення України щодо захисту населення від шкоди тютюну.
«Одним із ключових завдань нашого коледжу є не лише надання якісної освіти, але й забезпечення безпечного та здорового середовища для навчання. Зусилля педагогічного колективу з навчання здорових навичок поведінки у наших студентів нівелює агресивна реклама тютюнових та нікотинових виробів в місцях торгівлі, на зупинках, в інтернеті. Закликаю посилювати антитютюнове законодавство, аби наші дії задля здорового майбутнього були комплексними та ефективними», – зазначила Яна Ніколашина, заступниця директора з навчально-виховної роботи в Київському професійному енергетичному коледжі.
Статистика демонструє, що в Україні саме демонстрація тютюнових та нікотинових виробів у місцях торгівлі є найбільш поширеним видом реклами: 63% дітей віком 13-15 років наражаються на таку рекламу (2017 р.) та 73% молоді віком 18-29 років (2023 р.).
Щоб подолати епідемію вживання тютюнових та нікотинових виробів серед дітей та підлітків необхідно діяти на різних рівнях.
Отто Стойка, лікар Київського міського центру контролю та профілактики хвороб МОЗ (ЦКПХ) розповів про проєкт «Школи без нікотину та тютюну», ініційований київським ЦКПХ у співпраці з відділом позашкільної роботи департаменту освіти і науки КМДА та за підтримки бюро ВООЗ в Україні:
«Метою проєкту «Школи без нікотину та тютюну» є покращення політики щодо заборони куріння в школах із залученням всіх учасників навчального процесу, тобто інформаційні кампанії будуть не лише для дітей, а й для вчителів та батьків».
В свою чергу держава має теж зробити кроки для захисту дітей від приваблення до споживання тютюну та нікотину, а саме ліквідувати неврегульовані види реклами тютюнових та нікотинових виробів, а також преференції для окремих тютюнових виробів:
В Ужгороді під час зустрічі Президента Володимира Зеленського з місцевими виробниками Віцепрем’єр-міністр з відновлення України… Читати більше
Повінь в Іспанії призвела до майже сотні смертей. Ще десятки людей внаслідок надзвичайної ситуації зникли… Читати більше
Російський диктатор володимир путін пішов на все, щоб отримати зброю від КНДР. Однак США та… Читати більше
В Ужгороді Президент України Володимир Зеленський відвідав клінічний центр, де українські захисники проходять реабілітацію після… Читати більше
Російські загарбники ввечері 30 жовтня здійснили масований ракетний обстріл Одещини. Ворог випустив близько десяти ракет різних видів. Про… Читати більше
Співробітництво України та Австрії має значний потенціал для зростання, зокрема у сфері технологій, заявив заступник… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.