Парламент провалив проєкт про збільшення податків на 30 млрд гривень

Верховна Рада провалила голосування за проєкт про збільшення податків у цьому році на 30 млрд гривень. Документ відправили на повторне перше читання.

Про це повідомляє Рубрика з посиланням на народного депутата Ярослава Железняка в Telegram.

За його даними проєкт 11416-д підтримали лише 224 депутатів за необхідних 226.

Фінансовий комітет схвалив цей законопроєкт 29 серпня. Документом передбачено, що бюджет отримає 30 млрд гривень у 2024 році з 125 млрд гривень, які запитував Мінфін. У наступному році це буде 127 з 340 млрд гривень.

Основним буде збільшення військового збору з доходів громадян з 1,5% до 5%. За розрахунками Мінфіну, це додатково дасть бюджету 27,3 млрд гривень, у 2025 році – 107,7 млрд гривень.

Також документом передбачено встановлення військового збору у розмірі 1% від доходу для платників єдиного податку ІІІ групи (як ФОПів, так і юридичних осіб). Це дасть у 2025 році 6,8 млрд гривень.

Планується запровадження військового збору для ФОП – платників єдиного податку І, ІІ та IV групи на рівні 10% мінімальної зарплати – тобто 800 гривень на місяць. Бюджет отримає 1,7 млрд гривень у 2024 році та 7,8 млрд гривень у 2025 році.

Також передбачено підвищення ставки податку на прибуток підприємств для небанківських фінансових установ (крім страховиків) з 18% до 25%. Додатково бюджет отримає 157,7 млн гривень у 2025 році.

До питання про підвищення податку на прибуток банків з 25% до 50% планують повернутися до другого читання. Зараз категорично проти НБУ та Мінфін.

Також планується встановлення щомісячних авансових внесків з податку на прибуток підприємств, які здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі пальним. Це дасть 1 млрд гривень у 2024 році та 4,3 млрд гривень у 2025 році.

Крім того, запроваджується місячна звітність за зарплатами. Це необхідно для економічного бронювання, яке можуть ввести вже цього року.

Нагадаємо, дефіцит бюджету України наразі становить 500 млрд гривень. Найбільше грошей потрібно для забезпечення Сил оборони, зокрема, для виплат зарплат військовим. Цього року додаткова потреба на бюджет Сил оборони складає орієнтовно 12 млрд доларів або близько 500 млрд гривень.

Як повідомлялось Кабінет Міністрів схвалив зміни до держбюджету на 2024 рік, згідно з якими видатки на оборону збільшать на 495,3 млрд гривень. Тобто можуть зрости податки. Річ у тім, що міжнародні партнери України не фінансують наші воєнні видатки. На це йдуть гроші з податків разом із внутрішніми запозиченнями. Вони є "вирішальним джерелом" фінансування воєнних дій, наголошує Мінфін.

Свіжі дописи

  • Новини

Зимовий вікенд із сюрпризами: прогноз, факти й теплі поради

Ці вихідні обіцяють стати справжньою зимовою казкою — тепла, м’яка погода налаштує на прогулянки, поїздки… Читати більше

Friday January 24th, 2025
  • Новини

Как правильно выбрать VPS-хостинг на Windows в Украине?

Как выбрать VPS на Windows? Если ваша работа связана с продуктами Microsoft, такими как ASP.net,… Читати більше

Friday January 24th, 2025
  • Новини

Для музичного ліцею та мистецьких шкіл України німецька компанія передала близько 100 фортепіано

Німецька компанія C. Bechstein Pianoforte AG передала близько 100 фортепіано W. Hoffman для українських мистецьких… Читати більше

Friday January 24th, 2025
  • Новини

Какие серьги можно сочетать с деловым образом

Серьги должны подчеркивать безупречный вкус и уникальность делового образа. Но комбинировать украшения с лаконичным костюмом… Читати більше

Friday January 24th, 2025
  • Новини

Зеленська: фахівці програми ментального здоров’я пояснили, яку техніку застосувати, щоб допомогти людині

Фахівці Всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?" пояснили, яку техніку застосувати, щоб допомогти сторонній людині… Читати більше

Friday January 24th, 2025
  • Новини

Трамп вважає північнокорейського лідера Кім Чен Ина “розумним хлопцем” та виразив готовність звʼязатися з ним

Американський президент Дональд Трамп вважає Кім Чен Ина "розумним хлопцем" та заявив, що планує відновити… Читати більше

Friday January 24th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.