За словами Зеленського, осінь буде надзвичайно важливою для України. Тому необхідно посилити деякі напрямки в уряді, і підготовлені кадрові рішення. Також будуть зміни в Офісі президента.
"Я розраховую й на дещо іншу вагу окремих напрямків нашої зовнішньої та внутрішньої політики. Перше – треба більше взаємодії між центральною владою та громадами. Особливо зараз, у час підготовки до зимового сезону. Друге – Україна вже досягла значних результатів в оборонному виробництві", – розповів Зеленський.
Третій напрямок – це посилення роботи з НАТО. На думку Зеленського, для цього потрібна особлива взаємодія. Четвертий напрямок – це Євросоюз та реальні переговори щодо членства, підготовка відповідних частин майбутньої угоди щодо членства.
"Це дуже чітка одночасно і юридична, і політична робота. За неї буде персональна відповідальність. І п'яте – треба поєднати все, чого Україна досягла у відносинах із партнерами – довіру до України, силу українського духу, відносини з партнерами – і ті завдання, які є перед нашою державою в протидії російській пропаганді, а також у захисті української культурної спадщини. Нам потрібен новий рівень одночасно інформаційної роботи, культурної та дипломатичної. І новий рівень відносин із глобальною українською спільнотою. Зараз час дати нові сили урядовим інституціям України, і я вдячний усім, хто допомагатиме", – підкреслив президент.
Перестановки в уряді
У серпні президент Володимир Зеленський анонсував «кадрові рішення» в уряді. Йдеться про «людей, які здатні забезпечувати повну реалізацію державних завдань». Перед тим спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що найближчим часом парламент може призначити нових посадовців на актуальні вакансії у Кабміні.
3 вересня до парламенту надійшли заяви від трьох міністрів із проханням про відставку — від міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олександра Камишіна, міністра юстиції Дениса Малюськи та міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслана Стрільця.
Також до Верховної Ради України надійшла заява про відставку від віцепрем'єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанишиної.
Віцепремʼєрка, міністерка з питань реінтеграції тимчасово територій Ірина Верещук увечері 3 вересня повідомила, що подала заяву про відставку.
Голова фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія заявив, що понад 50% штатної чисельності Кабінету Міністрів зазнають змін. Він назвав це «великим перезавантаженням уряду» та пообіцяв, що звільнення і призначення відбудуться вже незабаром.
Раніше ЗМІ з посиланням на джерела в оточенні президента Володимира Зеленського писали, що глава держави «втомився» від прем'єр-міністра Дениса Шмигаля і, ймовірно, планує звільнити його.
Як можливу заміну Шмигаля обидва видання називали першу віцепрем'єрку — міністерку економіки Юлію Свириденко. Проте згодом журналісти заявили, що у Зеленського розглядають варіант не міняти прем'єра, а обмежитись призначенням міністрів у критичні міністерства.
Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола висловила свою підтримку передачі Німеччиною крилатих ракет Taurus Україні. Про… Читати більше
У суботу, 23 листопада, Міністерства закордонних справ та посадовці ЄС приєдналися до українського народу, щоб… Читати більше
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте нещодавно зустрівся з новообраним президентом США Дональдом Трампом у Палм-Біч,… Читати більше
Кабінет Міністрів змінив порядок бронювання військовозобов’язаних, також критерії та процедуру визначення критично важливих підприємств та… Читати більше
У Карпатах господарює зима. У високогір'ї спостерігається погіршення погодних умов: тут мороз і сильний вітер, а… Читати більше
На базі медичної установи Міністерства внутрішніх справ у Києві запрацював новий реабілітаційний центр RECOVERY. Це… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.