Про подання заявки повідомляє видання Bloomberg з посиланням на обізнані джерела, передає Рубрика.
"Туреччина офіційно попросила приєднатися до БРІКС – групи країн, що розвиваються, оскільки вона прагне зміцнити свій глобальний вплив і налагодити нові зв'язки за межами традиційних західних союзників", – повідомляє видання з посиланням на обізнані джерела.
Також на умовах анонімності виданню було наголошено на тому, що:
"Новий дипломатичний поштовх країни відображає її прагнення розвивати зв'язки з усіма сторонами в багатополярному світі, водночас виконуючи свої зобов'язання як ключового члена Організації Північноатлантичного договору".
Джерела зауважили:
"Туреччина, розташована між Європою та Азією, подала заявку на приєднання до БРІКС кілька місяців тому через розчарування у зв'язку з відсутністю прогресу в її багаторічній спробі приєднатися до Європейського Союзу. Заявка також є частково результатом розбіжностей з іншими членами НАТО після того, як Туреччина підтримувала тісні зв'язки з Росією після її вторгнення в Україну в 2022 році".
Вказується, що міністерство закордонних справ і адміністрація президента Туреччини відмовилися від коментарів.
Довідка
Наступний саміт БРІКС відбудеться в російській Казані 22-24 жовтня. Група країн названа на честь її учасників – Бразилії, Росії, Індії, Китаю та Південної Африки.
На початку цього року до організації доєдналися Іран, Об'єднані Арабські Емірати, Ефіопія та Єгипет. Саудівську Аравію запросили приєднатися, але вона поки не зробила цього.
А у серпні заявку на вступ подав Азербайджан. 3 липня у рамках саміту Шанхайської організації співробітництва, який пройшов в Астані, була прийнята "Спільна декларація про встановлення стратегічного партнерства між Азербайджанською Республікою та Китайською Народною Республікою".
Відповідно до пункту 4.5 декларації, Азербайджан висловив бажання вступити до БРІКС, тоді як Китай привітав участь Баку у співробітництві групи.
ПАР приєдналася до БРІКС 2010 року.
Нагадаємо, що наприкінці серпня минулого року у Південній Африці відбувся саміт країн БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай та Південна Африка). Однак візит путіна залишався під запитанням через виданий Міжнародним кримінальним судом орден на його арешт.
Згідно із законодавством Південно-Африканська Республіка має заарештувати путіна у разі приїзду. ПАР намагалася забезпечити імунітет диктатору.
В результаті замість путіна на саміті був міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, а сам російський президент звертався до учасників зустрічі через відеозв'язок.
Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення 908 тис. грн… Читати більше
Армія КНДР вже понесла значні втрати під час штурмів українських позицій у Курській області. Війська… Читати більше
В Україні планують ввести нову послугу, за допомогою якої українці за кордоном зможуть відстежувати пропозиції… Читати більше
В Україні реалізують проєкт "Збережи свою ідентичність", спрямований на допомогу молоді у вивченні власного родоводу.… Читати більше
Ця книга — зброя проти російської дезінформації. Автори “Майстерні брехні” – Віктор Березенко та Дмитро… Читати більше
Київський зоологічний парк загальнодержавного значення отримав гранульований сухий корм від зоопарків Берліна, Відня та Інсбрука.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.