Cікорський заявив, що Польща зобовʼязана збивати російські ракети та дрони над територією України

Польща зобовʼязана збивати російські ракети та ударні дрони над територією України, якщо вони прямують у напрямку Польщі.

Про це в інтервʼю Financial Times сказав міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, передає Рубрика.

"Членство в НАТО не скасовує відповідальність кожної країни захищати власний повітряний простір, це наш конституційний обов'язок. Моя особиста думка полягає в тому, що коли ворожі ракети перебувають на курсі до нашого повітряного простору, то це було б актом законної самооборони (їх збиття у повітряному просторі України – ред.), тому що коли вони перетинають наш повітряний простір, ризик поранити когось осколками є значним", – підкреслив Сікорський.

У відповідь на заяву Сікорського, заступник генерального секретаря Альянсу Мірча Джоане заявив, що НАТО повинно зробити все можливе, щоб допомогти Україні, втім, уникаючи ескалації. Також він додав, що в рамках військово-політичного блоку "ми завжди консультуємося перед тим, як робити щось, що може мати наслідки для всіх нас".

Глава польської дипломатії наполягав на праві збивати російські ракети у повітряному просторі України після того, як російський безпілотник 26 серпня нібито порушив повітряний простір РП і який досі шукають.

Польський міністр підкреслив, що ризик жертв у Польщі зростає, чим ближче до цілі ракета, яку перехоплює система ППО. Тому краще збивати її на значній висоті над Україною.

Сікорський зауважив, що українці прихильно ставляться до цієї ідеї.

Позиція МЗС Польщі відрізняється від позиції Міністерства національної оборони країни. Зокрема, заступник міністра національної оборони Польщі Павел Залевський після неформального засідання Ради міністрів оборони ЄС у Брюсселі 30 серпня заявив, що польська протиповітряна оборона не збиватиме російські ракети та ударні дрони над територією України. Польський урядовець зазначив, що країни ЄС та НАТО "не є сторонами у цій війні". Натомість Польща виступає за значне посилення оборонних можливостей України.

Також прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск сказав, що повітряні об'єкти з України над Польщею не збивають, бо неможливо перевірити, чи це цивільний об'єкт, адже повітряні тіла пролітають за частки секунд.

Залевський підкреслив, що Варшава не розглядає в жодному форматі, особливо двосторонньому, можливість збивати російські ракети чи безпілотники з території Польщі.

Як повідомляла Рубрика, за даними Київської міської військової адміністрації, зранку 2 вересня ППО знищила в повітряному просторі столиці більш як 10 крилатих ракет та близько 10 балістичних ракет, а також ударний безпілотник.

Президент Володимир Зеленський вважає, що деякі сусідні країни, зокрема Польща, могли б збивати російські ракети на заході України.

Під час нещодавнього візиту до Києва президент Польщі Анджей Дуда заявляв, що у НАТО ще немає спільної думки щодо збиття російських ракет засобами країн Альянсу над територією України, але вони можуть дійти згоди з цього приводу.

За даними Оперативного командування ЗС Польщі, під час масованої атаки РФ на Україну 26 серпня один російський безпілотник залетів у Польщу з боку Червонограда Львівської області. Він перебував на радарах польської системи ППО упродовж приблизно пів години. Станом на сьогодні продовжуються його пошуки у Люблінському воєводстві країни. До цього під час ракетних обстрілів України повітряний простір РП кілька разів порушували російські ракети.

Свіжі дописи

  • Новини

Ватикан: Стан Папи Римського Франциска залишається критичним

Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

У Львові прийняли програму популяризації культури донорства крові

Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Стійкість у єдності: у столичному метро відкрилася виставка до роковин повномасштабного російського вторгнення

У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Не мовчи – полон вбиває: у Запоріжжі відбулася акція в підтримку українських військовополонених та зниклих безвісти

У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

В Анкарі відкрилася віртуальна виставка “Війна впритул”: демонструє “наживо” наслідки злочинів росіян в Україні

У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Зеленський: Ми робимо конкретні речі, щоб розмови про Україну й про всю Європу відбувалися за участі України і Європи

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що триває міжнародна робота та нові перемовини з партнерами. За… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.