Про це повідомляє АР, передає Рубрика.
Тушу кита в суботу знайшли рибалки в затоці Рісавіка на півдні Норвегії. Білуху підняли з води за допомогою крана і доставили до сусідньої гавані, де її оглянуть експерти.
"На жаль, ми знайшли Хвалдіміра плаваючим у морі. Він помер, але поки не зрозуміло, яка причина смерті", – сказав морський біолог Себастьян Странд, додавши, що на тварині не було помітно серйозних зовнішніх ушкоджень.
Кит завдовжки 4,2 метра і вагою 1225 кілограмів вперше був помічений рибалками біля північного острова Інгьойя, недалеко від арктичного міста Хаммерфест, у квітні 2019 року в амуніції, з кріпленням для невеликої камери і пряжкою з написом "Обладнання Санкт-Петербург".
Це викликало підозри, що білуха була "китом-шпигуном".
Експерти заявили, що російський військово-морський флот, як відомо, тренує китів для військових цілей.
Протягом багатьох років білуху бачили в кількох норвезьких прибережних містах, і швидко з'ясувалося, що вона не боїться людей й охоче з ними "грає".
Норвежці дали морському ссавцю прізвисько Хвалдімір, від "hval" норвезькою "кит", а друга частина – від імені "Владімір", що вказує на його зв'язок із Росією.
Минулого року кит-білухк, який уперше потрапив на очі у 2019 році в водах Норвегії, з'явився біля узбережжя Швеції.
Підготовка дельфінів ЧФ РФ, ймовірно, проходить на минулому місці базування НДЦ ЗС України "Державний океанаріум". Британська розвідка повідомляла, що в арктичних водах російський флот використовує білух і тюленів.
У 2022 році супутникові знімки показали, що росіяни розмістили клітки з дельфінами на вході в Севастопольску бухту. Тоді, за оцінками видання Naval News, поголів'я дельфінів у бухті складало 3-4 особини.
Що відомо про застосування бойових дельфінів росією
Нагадаємо, ще у жовтні 2022 року для охорони Керченського мосту росія залучила винищувачі, десантні катери, водолазів і, навіть, дельфінів.
Через рік по тому з'явилася інформація, що російська федерація перекинула до військово-морської бази в Новоозерному півострова Крим своїх навчених дельфінів.
За припущенням OSINT-дослідника HI Sutton, дельфінів перекинули в Новоозерне, найімовірніше, для того, щоб захистити цю частину півострова від українських спецпризначенців.
Зауважимо, що тварини здатні:
ВМФ росії також може задіяти дельфінів для захисту кораблів від водолазів-мінерів і боротьби з водолазами-розвідниками. Також дресовані тварини можуть патрулювати узбережжя з пристроєм відеофіксації й радіомаяком.
Як розповів Дмитро Плетенчук, умови утримання бойових дельфінів є досить фінансово складними, тому застосування цих тварин насправді є дуже дорогим задоволенням.
Армія російської федерації завдала удару по Чернігівській області. В результаті ворожої атаки в області зафіксовані… Читати більше
Війська російської федерації в січні-листопаді запустили по Україні 194 балістичні ракети, близько 60 – це… Читати більше
У Торецьку військові російської федерації вбили двох та поранили одного цивільного. Правоохоронці розпочали розслідування. Про… Читати більше
Служба безпеки України показала журналістам уламки нової експериментальної балістичної ракети "Орєшнік". Саме нею росіяни завдали… Читати більше
Розроблений українськими волонтерами застосунок “ЄППО” надає інформацію про малопомітні ракети та безпілотники й допомагає Україні… Читати більше
У Львові під час благодійного забігу "Біжу зі Сталевими Левами" на обладнання для 80-ї окремої… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.