Про це пише Укрінформ, передає Рубрика.
Про це він заявив під час заходів у Велюні – місті, яке 1941 року першим зазнало повітряного бомбардування з боку Люфтваффе.
Дуда нагадав, що під час війни Польща зазнала величезних матеріальних і людських втрат, які не було компенсовано.
За підрахунками польських експертів, матеріальні втрати країни внаслідок німецької агресії перевищують $1,5 трильйона. Понад 70% цієї суми – це компенсація за людські втрати, адже під час війни країна втратила 5 млн людей.
Дуда наголосив, що Німеччина багаторазово вибачалася за завдані Польщі кривди, і у християнському вимірі поляки пробачили німцям.
"Але, окрім цього, є ще матеріальні збитки. І незалежно від того, чи ми приймаємо (вибачення – ред.) і прощаємо, ми заслуговуємо на компенсацію за втрати, за те, що було безповоротно знищено", – наголосив президент, додавши, що такої компенсації від Німеччини Польща не отримала.
На його переконання, ця справа сьогодні має міжнародний вимір у контексті майбутнього притягнення російської федерації до відповідальності за завдану Україні шкоду.
"Ми б не хотіли, щоб Україні довелося відбудовуватися за власний рахунок, як це робила Польща упродовж 40 років. Україна потребуватиме підтримки, але перш за все вимагатиме компенсації та відшкодування завданих збитків, що є абсолютним обов'язком агресора, тобто Росії", – підкреслив Дуда.
Довідка
1 вересня 1939 року німецька Люфтваффе скинула на місто Велюнь 380 авіабомб, майже повністю знищивши невелике місто. У результаті атаки загинуло близько 2 тисяч місцевих жителів. Це було перше бомбардування німецькими військами Польщі на початку Другої світової війни.
Міжнародний реєстр збитків
Як повідомляла Рубрика, 17 травня на саміті Ради Європи у Рейк'явіку понад 40 країн і ЄС підписали договір про створення Реєстру збитків, завданих Україні агресією рф.
Він створюється як платформа для міжурядової співпраці, яка діє в інституційних рамках Ради Європи. Реєстр є юридичною особою відповідно до національного законодавства Королівства Нідерландів і України та розташований фізично в Нідерландах.
Варто додати, що 22 березня 2024 року Реєстр збитків відкрив свій офіс у Києві. Реєстр збитків України було створено у відповідь на резолюцію Генасамблеї ООН про "Сприяння виправленню та відшкодуванню за агресію проти України".
Ситуація на фронті залишається складною. Противник, використовуючи свою перевагу в живій силі та техніці, безупинно… Читати більше
Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця в Нью-Йорк на засіданні Ради Безпеки ООН наголосив… Читати більше
Війська рф пізно ввечері 30 жовтня вдарили по багатоповерхівці в Харкові, зруйновано два поверхи. Загинув… Читати більше
В Ужгороді під час зустрічі Президента Володимира Зеленського з місцевими виробниками Віцепрем’єр-міністр з відновлення України… Читати більше
Повінь в Іспанії призвела до майже сотні смертей. Ще десятки людей внаслідок надзвичайної ситуації зникли… Читати більше
Російський диктатор володимир путін пішов на все, щоб отримати зброю від КНДР. Однак США та… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.