Інститут Американістики пояснив, як Республіка Корея досягла успіху в повоєнному відновлені
Економічний прорив Південної Кореї пов'язаний з переходом від імпортозаміщення до експортноорієнтованої індустріалізації
Ця стратегія передбачає спрямування значної частини вироблених товарів на експорт з метою стимулювання економічного зростання, інтеграції національної економіки у світовий ринок та залучення іноземної валюти.
Детальніше про це пишуть дослідниці Інна Погорєлова та Ірина Дудко «Інститут Американістики» у роботі «Як проходили повоєнні реформи у Південній Кореї: уроки відновлення для України», де описується процес розширення експортного ринку Південної Кореї.
У 1960-х рр. Південна Корея була однією з найбідніших країн світу з низьким рівнем розвитку та майже без природних ресурсів. Основою для економічного зростання та перетворення країни на сучасного технологічного гіганта стали:
- Боротьба з корупцією і забезпечення стабільності та прогнозованості управління задля стимулювання притоку іноземних інвестицій;
- Стимулювання наукових досліджень і технологічних інновацій, які за кілька десятиліть перетворили Південну Корею на країну з розвиненою економікою;
- Державна система підготовки фахівців з орієнтацією на забезпечення технологічних підприємств висококваліфікованими кадрами, що сприяло розвитку людського капіталу.
Детальніше читайте у дослідженні «Інституту Американістики» від аналітикинь Ірини Дудко та Інни Погорєлової «Як проходили повоєнні реформи у Південній Кореї: уроки відновлення для України»