Інститут Американістики дослідив, як уроки відновлення Балкан можуть допомогти Україні

Основа повоєнної відбудови — співпраця з міжнародними партнерами, національна програма відновлення та комплексна державна політика

На тлі розпаду Югославії регіон Балкан сколихнули жахливі війни, які на початку 1990-х стали найбільшими у Європі з часів Другої світової. Після завершення війн країни Балканського регіону мали різний успіх у післявоєнній відбудові. Двома антиподами стали Боснія і Герцеговина, яка так і не оговталась від наслідків війни, та Хорватія — країна, чий ВВП зріс на 225% за останні 30 років.  

Про це пише аналітик Ян ЕрлРужицький у своєму дослідженні, надаючи рекомендації для України для «Інститут Американістики».

Національні програми відновлення Боснії й Герцеговини (у межах Ради з втілення миру) та Хорватії (CESRP) концентрувались на економічному, соціальному та інфраструктурному відновленні, поверненні біженців та реінтеграції внутрішньо переміщених осіб.

На основі досвіду відновлення двох країн експерт напрацював рекомендації для української влади та міжнародних партнерів, зокрема: 

  • Розраховувати передусім на себе є важливо, оскільки міжнародна допомога може спорадично зменшуватися або збільшуватися, а надмірна залежність від зовнішніх стимулів створює ризик виникнення dependency cycle.
  • Розробка чітких стратегій є критично важливою для кожної галузі повоєнного відновлення, включаючи гуманітарне розмінування, відбудову інфраструктури та повернення біженців.
  • Відсутність мікроменеджменту є ключовою для успішної реалізації проєктів на місцевому рівні, адже хоча нагляд за ефективністю використання коштів є необхідним, надмірне втручання в операційні процеси лише ускладнить їх виконання.

Детальніше читайте у дослідженні «Інституту Американістики» від аналітика Яна Ерл-Ружицького «Уроки для відновлення: Хорватія і Боснія: антиподи повоєнного відновлення Балканів»

Свіжі дописи

  • Новини

Спільне виробництво бронетехніки та систем ППО: Умєров зустрівся з гендиректором Rheinmetall

Під час зустрічі міністр оборони Рустем Умєров та генеральний директор німецького збройного концерну Rheinmetall Армін… Читати більше

Sunday February 16th, 2025
  • Новини

Свириденко в Саудівській Аравії представила інвестиційні можливості України

У Ер-Ріяді  міністр економіки Юлія Свириденко представила перспективні інвестиційні можливості в енергетиці, сільському господарстві, інфраструктурі… Читати більше

Sunday February 16th, 2025
  • Новини

Українські ветерани під час Ігор нескорених здобули п’ять золотих медалей у плаванні

У Канаді під час Ігор нескорених українські ветерани вибороли п’ять медалей у плаванні. Про це… Читати більше

Sunday February 16th, 2025
  • Новини

Україна в центрі уваги Мюнхенської конференції: НАТО, переговори та 180 днів до вирішення

Добігає кінця Мюнхенська конференція з безпеки. За ці три дні на ній було зроблено чимало… Читати більше

Sunday February 16th, 2025
  • Новини

На “Іграх Нескорених” принц Гаррі вдягнув шеврон української бригади

На "Іграх нескорених", які проходять у Канаді, принц Гаррі підтримав українську команду, а на його… Читати більше

Sunday February 16th, 2025
  • Новини

Престижну премію імені Леонардо Скіаша отримав український художник-графік Маков

Український художник Павло Маков став лауреатом престижної міжнародної премії "Leonardo Sciascia amateur d’estampes", яку вручають… Читати більше

Sunday February 16th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.