Адміністрація Байдена відхилила пропозицію про відправлення підрядників в Україну для обслуговування F-16, – ЗМІ
Адміністрація президента США Джо Байдена відхилила пропозицію про відправлення в Україну американських цивільних підрядників, які могли б обслуговувати передані Києву західні винищувачі F-16.
Про це пише Wall Street Journal із посиланням на власні джерела, цитує Рубрика.
Як пише видання, розмови про направлення американських підрядників для допомоги в обслуговуванні літаків загострилися після того, як перші з обіцяних F-16 прибули в Україну.
Однак американське розвідувальне товариство вважало це занадто ризикованим, тому Білий дім відхилив пропозицію через занепокоєння щодо безпеки. Водночас чиновники, з якими поспілкувалися журналісти WSJ, стверджують, що є надія на європейські країни, які можуть взяти на себе відповідальність за утримання українських F-16.
А проте в адміністрації Байдена все ж не виключили відправлення американських підрядників в Україну в майбутньому, хоч цього не станеться найближчим часом.
Варто зазначити, що країни, які використовують F-16, зокрема США, певною мірою покладаються на приватні компанії та їхній персонал, які допомагають обслуговувати ці винищувачі. Тим часом Пентагон висловлював сподівання, що українці зможуть самотужки обслуговувати F-16.
F-16 в Україні
У День Повітряних сил ЗСУ, 4 серпня, президент Володимир Зеленський підтвердив, що літаки F-16 уже в Україні.
Він наголосив, що для отримання F-16 Україна провела «сотні зустрічей та перемовин». А втім, президент зауважив, що кількості літаків F-16 та навчених пілотів поки що недостатньо.
26 серпня під час відбиття масованої повітряної атаки росіян Україна втратила перший F-16, який отримала від партнерів. Унаслідок цього також загинув пілот літака — Олексій Месь, який був одним із тих, хто лобіював передання Києву західних винищувачів.
Військові розглядають різні версії катастрофи українського F-16, включно з «дружнім вогнем» від своєї протиповітряної оборони, технічною несправністю літака та помилкою пілота, розповіли українській службі «Голосу Америки» неназвані представники Повітряних сил.