Про це пише Рубрика з посиланням на Facebook Сирського, та Facebook Буданова.
Сирський
"Іловайськ — це не лише трагічна подія в історії України, а й сторінка української незламності, це чин і подвиг українських військових. Пам'ятаймо, що попри втрати та обман ворога, наші воїни не здалися, а продовжили прорив із пастки та боротьбу", — написав військовий.
Також він заявив, що цей день нагадуватиме Україні про підступність та віроломність росії та про те, що "будь-які переговори із терористами та вбивцями є смертельно небезпечною справою, і що довіряти їм не можна".
"Дякую українським матерям та батькам за їхніх дітей, які віддали свої життя за незалежність України, свободу всього українського народу. Ваші діти — справжні герої, їхній подвиг не марний і закарбований в пам'яті нашого народу навічно. Вічна пам'ять і слава українським захисникам і захисницям, полеглим у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України!" — закінчив головнокомандувач.
Буданов
Звертаючись до співробітників і співробітниць воєнної розвідки, Буданов нагадав, що, 29 серпня є важливою датою для кожного з них – День пам'яті захисників і захисниць, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
"Сьогодні виповнюється десять років відтоді, як Україну приголомшила страшна звістка про підступний розстріл українських військових, шлях яких пролягав через соняшникове поле. Тому традиційним символом пам'ятного дня став соняшник", – зауважив Буданов.
Начальник розвідки нагадав запеклі бої між українськими захисниками та загарбниками РФ під Іловайськом впродовж місяця і т. зв. обіцяний "зелений коридор", який став для сотень військових і добровольців дорогою смерті.
"Російські війська порушили домовленості та відкрили вогонь на знищення, розстрілявши українські колони на марші. Сотні військових і добровольців загинули, десятки зникли безвісти. Тоді ці події стали величезним уроком – путіну нізащо не можна довіряти, будь-який компроміс із ним – це пастка", – нагадав Буданов.
Начальник ГУР закликав вшанувати та згадати всіх полеглих захисників і захисниць України.
Іловайський котел
У серпні 2014-го українські військові кілька разів спробували штурмом узяти Іловайськ, на той час уже захоплений бойовиками. Після третьої спроби їм вдалося взяти частину міста під свій контроль, але після цього туди зайшли регулярні російські війська, внаслідок чого українські військові потрапили в оточення.
Попри домовленості, 29 серпня, під час виходу з оточення за попередньо погодженим гуманітарним коридором, українські військові потрапили під обстріл. Загинули, за даними Офісу генпрокурора, 366 українських воїнів, 429 — зазнали поранень різного ступеня тяжкості, 300 — потрапили у полон. Прокуратура назвала єдиною причиною трагедії пряме вторгнення армії рф.
День пам'яті загиблих захисників України внесено до календаря пам'ятних дат відповідним указом президента України Володимира Зеленського у 2019 році.
"З метою гідного вшанування їхньої пам'яті мною підписано указ про встановлення Дня пам'яті захисників України, які загинули у боротьбі за незалежність, за суверенітет та територіальну цілісність України", – підкреслив глава держави у своєму виступі на День незалежності у 2019 році.
Через критичний дефіцит енергоносіїв в Ірані уряд змушений запроваджувати крайні заходи. Урядові установи працюють за… Читати більше
22 грудня винищувач F/A-18 Super Hornet ВМС США зазнав аварії над Червоним морем після помилкового… Читати більше
Атаки російських хакерів на українські реєстри не становлять серйозної загрози для збереження даних. Усі вкрадені… Читати більше
У ніч проти 22 грудня російські війська атакували Україну 103 ударними безпілотниками типу Shahed та інших… Читати більше
У Забайкальському краї російської області зіткнулися вантажні поїзди, внаслідок чого з рейок зійшли десятки вагонів… Читати більше
У Броварах Київської області надзвичайники ліквідували загоряння на даху 25-поверхового будинку, що сталося через падіння… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.