Про те, чим буде особлива програма "Junior Book Fest", які заходи заплановані та чому це важливо, – розповідається у матеріалі, передає Рубрика.
У чому проблема?
З початком повномасштабного вторгнення в Україні з'являється все більше книжкових фестивалів і ярмарків. Популярність такого формату зросла на тлі заборони імпорту книжкової продукції з РФ та підвищення інтересу до української культури. Так, уже на початку вересня в столиці вдруге відбудеться KyivBookFest, а наприкінці місяця — "Книжкова країна", що проходила вперше на ВДНГ у квітні цього року.
Водночас більшість книжкових фестивалів орієнтовані на дорослу аудиторію, тоді як літературні події для наймолодших проводяться рідше. Залучення дітей і підлітків до читання досі залишається актуальним для України питанням: за даними Українського інституту книги, у 2023 році лише 16% дітей читали книги щодня.
Яке рішення?
Змінити статистику на краще допоможуть дієві кроки з популяризації читання, серед яких — активне залучення дітей до навколокнижкових подій. Зокрема цьогоріч у межах KyivBookFest вперше запрацює дитяча програма "Junior Book Fest", у якій заплановані заходи для наймолодших відвідувачів фестивалю.
Партнером програми стало дитяче видавництво "Ранок", а її кураторкою — Олена Носоненко, паблішерка дитячої літератури видавництва.
Як це працює?
Олена Носоненко — "продюсер" дитячих видань "Ранку". Як паблішерка видавництва, вона неодноразово відвідувала книжкові виставки та ярмарки в Україні й за кордоном. Цього року пані Олена бере участь в організації заходів не лише видавництва "Ранок", а й усього дитячого блоку подій KyivBookFest.
За своїм принципом "Junior Book Fest" нагадуватиме "фестиваль у фестивалі". Це окрема програма заходів для дітей і підлітків: серед запланованих подій — презентації, автограф-сесії, живі читання, обговорення дитячих книг та інші.
"Програма дитячого блоку буде дуже цікавою та різноманітною. Серед заходів, які ми запланували разом з іншими дитячими видавництвами, будуть презентації, читанки, майстер-класи, квізи і квести, книжковий пікнік і мінімітинг. Всі події відбуватимуться на другому поверсі на одній локації. Це буде свій маленький фестиваль для найменших відвідувачів KyivBookFest", — розповідає Олена Носоненко.
Заплановані заходи розраховані як на дітей дошкільного й молодшого шкільного віку, так і підлітків, додає пані Олена.
У межах "Junior Book Fest" також будуть лекції та дискусії для батьків. Основна тематика таких заходів — участь дорослих у популяризації читання.
"Батьки відіграють важливу роль у розвитку та навчанні дітей, формуванні їхньої особистості. Тож плануючи програму фестивалю, разом з організаторами окрему увагу приділяли заходам саме для батьківської аудиторії. Вони будуть про розвиток, про любов до книжок, про спільне пізнання світу з дітьми", — зазначає кураторка програми.
До дитячого блоку KyivBookFest доєдналося більше десяти видавництв, що спеціалізуються на літературі для дітей. Серед запрошених гостей і спікерів подій будуть відомі дитячі письменники, блогери та експерти з виховання. Повний розклад заходів можна переглянути на сайті фестивалю.
Організовувати такі блоки, як "Junior Book Fest", надзвичайно важливо, зауважує Олена Носоненко. За її словами, зацікавити сучасних дітей читанням можна лише через їх безпосередню участь у заходах і подіях, присвячених книгам.
"Фестивалі, як KyivBookFest з його окремою дитячою програмою, стають майданчиком для знайомства дітей і підлітків з новими книгами, українськими письменниками, перекладачами, ілюстраторами тощо. Вони важливі не лише для популяризації читання, а й для розвитку творчих здібностей дітей, розширення їхнього кругозору. Крім того, це чудова нагода відкривати для себе українське минуле та нашу культуру. У сучасному контексті проводити подібні заходи в Україні надзвичайно важливо, тож сподіваюся, що "Junior Book Fest" стане першим кроком для таких змін", — каже Олена Носоненко.
Нагадаємо, "Рубрика" повідомляла, що в Україні для дітей створили книгу про протидію насильству.
Окрім того, "Рубрика" вирішила запитати поміж команди про книги, які найбільше асоціюються з Незалежністю та українським вайбом. Читайте наш матеріал "Дев'ять книг з відчуттям Незалежності: що слід почати читати 24 серпня".
Атаку по Рязанському нафтопереробному заводу в росії, що відбулася у ніч на 26 січня, провели… Читати більше
Можливий режим припинення вогню в Україні може контролювати міжнародна місія під егідою ООН, яка складатиметься… Читати більше
Напередодні Папа Римський Франциск під час проповіді звернувся до християн усього світу із закликом встановити… Читати більше
Дніпропетровський окружний адміністративний суд ухвалив рішення, яке зобов'язує Міністерство культури та стратегічних комунікацій України передати… Читати більше
Російські війська, незважаючи на захід окупантів у Велику Новосілку Донецької області, не зможуть далі продовжувати… Читати більше
У ніч на 26 січня російські загарбники атакували Суми ударними безпілотниками, внаслідок чого у місті… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.