Нацбанк оновив порядок ведення касових операцій у гривні: що відомо

Національний банк України вніс зміни до порядку ведення касових операцій у національній валюті в Україні.

Про це повідомила пресслужба Нацбанку, передає Рубрика.

Зазначається, що зміни спрямовані на приведення порядку у відповідність до актуальних вимог законодавства та нормативно-правових актів регулятора.

Зокрема, Національний банк виключив можливість отримання готівки суб'єктами господарювання за розрахунками з громадянами, які здійснюються шляхом переказу коштів без відкриття рахунку.

Тепер такі кошти спочатку мають зараховуватися на поточний чи платіжний рахунок суб'єкта господарювання, і лише потім можуть видаватися готівкою.

Водночас для громадян жодних змін не відбулося. Вони, як і раніше, можуть розраховуватися за послуги та товари як безготівково, так і готівкою, зокрема під час переказу коштів без відкриття рахунку. Крім того:

  • регулятор уточнив термін "небанківський надавач платіжних послуг",
  • змінив порядок здавання готівки комерційними агентами банків та небанківськими надавачами платіжних послуг,
  • встановив нові вимоги до банків та підприємств щодо інкасації коштів.

Національний банк також надав суб'єктам господарювання можливість використовувати під час розрахунків готівкові кошти, отримані з платіжних рахунків, відкритих у небанківських надавачах платіжних послуг.

Зміни набувають чинності з 29 серпня 2024 року.

При цьому надавачі платіжних послуг, їх комерційні агенти та підприємства, які здійснюють інкасацію коштів, матимуть шість місяців перехідного періоду для приведення своєї діяльності у відповідність до нових вимог.

Окрім того, у травні цього року Національний банк пропонував для повторного громадського обговорення зміни до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні.

Раніше також повідомлялось, що з 1 жовтня Національний банк України на пів року встановлює ліміт для переказів фізичних осіб "з карти на карту" (також відомі як P2P, C2С) у 150 000 гривень на місяць.

Нагадаємо, для забезпечення прямого доступу іноземних інвесторів до інструментів відбудови нашої країни, Національний банк України оновив нормативно-правову базу.

Як зазначав прем'єр України Денис Шмигаль, системна фінансова підтримка з боку партнерів критично важлива, аби Україна могла продовжувати боротися і направляти внутрішні ресурси на оборону.

Варто додати, що Європейський Союз разом із партнерськими європейськими банками створює фінансову програму на €1,4 млрд для приваблення в Україну зовнішніх капітальних інвестицій.

Свіжі дописи

  • Новини

“ДрукАрмія”: тисячі українців з 3D-принтерами стали невидимими постачальниками для Сил оборони

У сучасній війні технології стають справжньою зброєю, а кожен 3D-принтер – потужним інструментом для допомоги… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Увечері окупанти вдарили по Дергачах на Харківщині та атакували безпілотниками Полтавщину: є постраждалі

31 жовтня ввечері російські загарбники вдарили керованими авіаційними ракетами по цивільному підприємству в місті Дергачі… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Міноборони США анонсувало новий пакет військової допомоги для України

Сполучені Штати Америки готують новий пакет військової допомоги для України, деталі якого будуть оприлюднені найближчим… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

У Фастові реалізували перший в Україні проєкт управління відходами за підтримки НЕФКО

У місті Фастів Київської області успішно завершили проєкт модернізації системи управління відходами, який став першою… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Онлайн-відстрочки в “Резерв+”: у Міноборони розпочали бета-тестування нової послуги

Міністерство оборони України оголосило про початок бета-тестування сервісу оформлення відстрочки від мобілізації у мобільному застосунку… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Українські оборонні інновації за підтримки Brave1 залучили $25 млн іноземних інвестицій

Українські оборонні технології залучили понад $25 млн іноземних інвестицій завдяки підтримці платформи Brave1, збільшивши цей… Читати більше

Thursday October 31st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.