Про це перша леді повідомила у Телеграмі, передає Рубрика.
"Важливо: громади зобов'язані облаштовувати центри життєстійкості за всіма принципами безбар'єрності. Щоб звернутися міг кожен, і ніщо не стало перепоною для допомоги. Побачила на власні очі вже багато таких осередків по всій Україні. В Ужгороді центр працює на базі ГО "Неємія", яка з 1996 року допомагає людям у скрутному становищі", – розповіла Олена Зеленська.
Вона відзначила, що тут функціонує притулок і система підтримки для постраждалих від домашнього та гендерно зумовленого насильства, безпечний простір для жінок і дівчат "Вільна", у якому надають послуги психолога, соціального працівника й можна знайти і нових друзів, і новий шлях у житті.
Олена Зеленська повідомила, що центри життєстійкості працюють вже у 22 областях, ще понад 30 Мінсоцполітики планує відкрити цієї осені.
Довідка
Пілотний проєкт Міністерства соціальної політики реалізується в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як?" першої леді Олени Зеленської. Його завдання – допомогти кожній людині долати стрес, відновлюватися після кризових подій та, попри усі виклики, залишатися включеним у життя.
Нагадаємо, 23 січня Кабінет міністрів України затвердив порядок організації та функціонування Центрів життєстійкості, в яких будуть надавати соціальні послуги, відбуватиметься консультування та соціально-психологічна допомога.
Зі слів Шмигаля, це відкриття таких Центрів життєстійкості є частиною Всеукраїнської програми ментального здоров'я.
"У перспективі такий простір має створити кожна громада", – розповів прем'єр.
Шмигаль повідомив, що кошти на фінансування послуги надаються коштом державного бюджету. Своєю чергою місцева влада забезпечує приміщення та організовує роботу центру.
"Встановлюємо критерії доступності, інклюзивності, безбар'єрності для цих установ. А також безпеки – кожен центр повинен мати своє укриття", – розповів прем'єр.
Також повідомляли, що в Україні розширюють надання безкоштовної психологічної допомоги для ветеранів та їхніх сімей.
Як наголосила Юлія Лапутіна, така допомога є безоплатною і надаватиметься за трирівневою системою.
Наразі в Україні із грудня 2023 року вже відкрили 162 Центри життєстійкості, де можна безкоштовно отримати психологічну допомогу. До кінця 2024 року їх має стати 200.
У Румунії оголосили результати екзитполів на виборах президента. Попередньо, до другого туру виборів проходять чинний… Читати більше
У музеях Ватикану одночасно з’явилося вісім аудіогідів українською мовою. Також перша леді Олена Зеленська передала… Читати більше
Заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп'ятий нагадав, що з 25 листопада в Україні розпочнеться добровільне… Читати більше
Пункт пропуску "Шегині - Медика", який від вчора блокували польські фермери, розблоковано. Про це повідомляє… Читати більше
Дизайнер Роб Галліфакс з Великої Британії створив найбільшу в світі гральну карту, яка має висоту… Читати більше
Міжнародний науково-популярний часопис National Geographic представив щорічну підбірку найкращих фото. У цьому році відмітили роботи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.