Про це повідомили в ДБР, передає Рубрика.
Правоохоронці не називають імені зловмисника, однак з матеріалів справи зрозуміло, що йдеться саме про Наумова. Там зазначили, що колишнього генерала підозрюють у шахрайському заволодінні понад 3,2 мільйона грн під час перебування на посаді керівника державного підприємства протягом 2019-2021 років.
Раніше Національне агентство з питань запобігання корупції проводило моніторинг способу життя Наумова та виявило ознаки корупційного кримінального правопорушення на понад 32,7 мільйона гривень.
"26 серпня 2024 року червоне оповіщення опубліковане в обліках Генерального секретаріату Інтерполу.
Серед іншого ДБР підозрює колишнього посадовця у шахрайському заволодінні понад 3,2 млн грн під час перебування на посаді керівника державного підприємства протягом 2019-2021 рр", – йдеться у повідомлені.
Що відомо про колишнього кервника СБУ Андрія Наумова
Андрій Наумов — колишній голова управління внутрішньої безпеки Служби безпеки України, якого називали "правою рукою" ексглави СБУ Івана Баканова.
Наумов очолював Головне управління внутрішньої безпеки СБУ з літа 2019 року до липня 2021 року. 2020 року президент Зеленський присвоїв йому звання бригадного генерала.
Раніше Наумов працював у Генпрокуратурі та Державному агентстві з управління Чорнобильською зоною відчуження. На своїй посаді начальник управління внутрішньої безпеки СБУ відповідав за контроль самих СБУшників, щоб ті не йшли на корупцію. Інформація про роботу цього підрозділу – секретна.
Наумов виїхав з України за кілька годин до початку широкомасштабного вторгнення російських військ у ніч проти 24 лютого. Свою родину він евакуював з країни кількома тижнями раніше.
У квітні 2022 року президент України Володимир Зеленський позбавив його звання бригадного генерала та назвав "зрадником". За даними "Схем", він виїхав за кордон за лічені години до повномасштабного вторгнення рф в Україну, а правоохоронці проводили в нього обшуки в межах провадження про держзраду.
Колишнього співробітника СБУ затримали в Сербії на початку червня 2022 року за звинуваченням у відмиванні грошей. На суді Наумов заперечував версію слідства та стверджував, що це його особисті гроші.
Україна просила Сербію про екстрадицію Наумова, якого українські слідчі підозрюють у шахрайстві, привласненні майна та зловживанні владою. Але Вищий суд у Ніші відхилив запит Києва про екстрадицію, а Апеляційний суд підтвердив цю постанову. Сам Наумов виступав проти екстрадиції в Україну, стверджуючи, що в такому разі його безпека буде під загрозою.
Зрештою, у грудні 2023 року Наумов вийшов на волю і перебуває в Сербії в очікуванні остаточного вироку. Окрім того, сербський суд скасував вирок першої інстанції.
Експосадовець стверджує, що дискредитаційну кампанію проти нього в Україні організували заступник голови Офісу президента Олег Татаров та ексзаступник Андрій Смирнов.
Минулої доби, 25 грудня, найактивніше ворог атакував Покровський напрямок: там Сили оборони відбили 57 штурмів. Загалом… Читати більше
Заступник прем'єр-міністра Казахстану Канат Бозумбаєв на пресконференції заявив, що "не сміє" робити попередніх заяв щодо… Читати більше
Президент США Джо Байден відреагував на масовану атаку росіян на Україну вранці 25 грудня, та запевнив,… Читати більше
З 25 грудня до 10 січня Львовом курсуватиме різдвяний трамвай з колядками. Він буде на маршруті… Читати більше
Миколаївський краєзнавець, колекціонер, моделіст Андрій Шинкаренко разом зі своїм сином Андрієм розробили та виготовили оригінальні… Читати більше
Українці у середу, 25 грудня, могли отримати фейкові повідомлення про заборгованість перед "Новою поштою". Проте… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.