fbpx
Сьогодні
12:49 28 Сер 2024

Безкоштовне навчання для ветеранів. Як монтувати та проєктувати сонячні електростанції?

Фото: Ілюстративне / З відкритих джерел

До 6 вересня включно ветерани з Харківщини та інших регіонів України можуть подати заявку на безплатне навчання з проєктування та монтажу сонячних електростанцій. Про те, які перспективи відкриває участь у навчальному проєкті "Сонячний рестарт", у свіжому випуску подкасту "Пліч-о-пліч" розповів менеджер благодійного фонду RePower Ukraine Богдан Балагура, пише "Рубрика".

В чому проблема?

Чимало ветеранів, які з фронту повертаються до мирного життя, потребують перекваліфікації. На ринку сонячної енергетики, який нині активно розвивається, є потреба у кваліфікованих кадрів.

"Залучення ветеранів — це не тільки сильна й потрібна підтримка ринку сонячної енергетики, але й забезпечення робочими місцями та кваліфікованими кадрами провідних компаній України", — переконані автори навчального курсу "Сонячний рестарт".

Яке є рішення?

У благодійному фонді RePower Ukraine переконані, що  навчальний проєкт "Сонячний рестарт" допоможе як ветеранам, так і компаніям, які працюють на ринку сонячної енергетики.

Приймання заявок на участь у проєкті вже розпочався і триватиме до 6 вересня 2024 року.

Ветерани мають змогу обрати один із двох напрямів для навчання: монтаж або проєктування сонячних електростанцій.

Організатори курсу розповіли, що вже отримали понад 200 заявок. На курс відберуть 50 слухачів — по 25 за кожним напрямом. Учасників поділять на дві групи: монтажників і проєктувальників.

Після завершення реєстрації на конкурсній основі відберуть тих, кого запросять на співбесіду, а із 16 вересня розпочнеться навчання.

Проєктувальники вчитимуться тільки онлайн, вони працюватимуть із викладачем протягом десяти тижнів.

Монтажники спочатку проходитимуть онлайн-навчання, а після того приблизно тиждень практикуватимуться у навчальному центрі. Під час практики ветерани відвідають промислову сонячну електростанцію.

"У межах навчального курсу ми готуватимемо фахівців, здатних працювати як із великими промисловими об'єктами, так і з меншими станціями для побутового використання. Наші випускники набудуть відповідних знань, освоять навички, потрібні для проєктування, установлення та обслуговування різноманітних систем", — розповів Богдан Балагура.

Головними критеріями у відборі учасників у благодійному фонді RePower Ukraine назвали мотивацію і бажання опановувати нову професію.

"Бажано було б, звісно, щоб людина мала хоча б базову освіту в цьому напрямі й хоча б на елементарному рівні розумілася в електриці", — пояснив пан Балагура.

Менеджер проєкту зазначив, що ветерани, які вже надіслали заявки, просто вражають своєю мотивацією.

Зокрема, він навів приклад однієї із заявниць — військовослужбовиці, у якої на війні загинув чоловік. Жінка в мотиваційному листі написала, що хоче бодай якось допомогти у відбудові й перемозі України. Вона має інженерну освіту й прагне допомогти своїми вміннями.

Як це працює?

Автори курсу "Сонячний рестарт" нині контактують із потенційними роботодавцями й вивчають їхні потреби стосовно фахівців і знання, якими ті мають володіти.

"Така комунікація потрібна, щоб ми розуміли, які теми варто внести у вивчення і як скоригувати навчальний курс, щоб він був максимально наближений до дійсності", — сказав менеджер проєкту.

Крім того, протягом курсу із двома групами працюватиме професійний психолог, який відповідатиме на запити, що виникатимуть під час навчання.

Після завершення курсу всі учасники отримають сертифікат. Ба більше, кар'єрні консультанти допоможуть ветеранам правильно написати резюме, мотиваційний лист і скорегують процес працевлаштування.

Організатори курсу також пообіцяли допомогти з працевлаштуванням. За їхніми словами, вони мають уже п'ять запитів на фахівців-монтажників від провідних компаній України.

Раніше  Володимир Носков у новому випуску подкасту "Пліч-о-пліч" на Радіо "Накипіло" розповів, як помічники ветеранів допомагатимуть воїнам. У деяких громадах Харківщини вже працюють помічники ветеранів.

Нагадаємо, що результати онлайн-опитування "Портрет ветерана" свідчать, що в  Україні майже 41% ветеранів необхідна матеріальна підтримка, 18% потребують медичної допомоги.

Також повідомлялось, що двадцять четвертого липня в етері вперше зазвучало радіо "Хартія" — із пересувної студії розпочався перший інтернет-етер мандрівного радіо. У новому випуску подкасту "Пліч-о-пліч" на Радіо "Накипіло" ведучий Володимир Носков з'ясовував як створювали перше в Україні мандрівне радіо для військових.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: