В українських громадах хочуть змінити шкільне харчування: понад 50 викладачів закладів професійної освіти пройшли практичне навчання
Понад 50 викладачів закладів професійної освіти пройшли практичне навчання. Планується, що вони перенавчатимуть працівників шкільних їдалень, а також ділитимуться знаннями з майстрами виробничого навчання, які викладатимуть у кулінарних хабах інших профтехів своїх областей.
Про це пише Рубрика.
Заходи відбулися 19-23 серпня в м. Бориспіль (Київська обл.) у межах реформи шкільного харчування та Ініціативи "Кулінарні хаби. Навчання майстрів-тренерів".
Практичне офлайн навчання — це один із етапів курсу для майстрів виробничого навчання профтехів, які готують кухарів шкільних їдалень. 286 майстрів вже відвідали онлайн-курси з підвищення кваліфікації. З-поміж них було обрано 52 кращих, які пройшли тренінги для відпрацювання практичних навичок.
"Проект DECIDE підтримує багато реформ в освіті. За багато років ми переконались, що можна оновити обладнання, розробити найкращі в світі рецепти, але без команди мотивованих людей, які по-справжньому вірять в зміни, жодної реформи не здійснити. Понад 50 майстрів виробничого навчання з усіх областей України стануть тими агентами змін, які не лише будуть навчати майбутніх кухарів та перенавчати тих, хто сьогодні працює на харчоблоках в українських школах, а також навчають своїх колег. Адже наша спільна мета, щоб діти в Україні були здоровими та щасливими!", — зазначила менеджерка Швейцарсько-українського проєкту DECIDE Валентина Полторак.
Під час заходу майстри вчилися правильно організовувати виробничий процес, ознайомилися з усіма нормами нового шкільного харчування, а також готували та пропрацьовували страви з оновленого шкільного меню.
Проєкт впроваджується каскадно. Відтак, незабаром учасники навчання отримають сертифікати майстер-тренерів кулінарного спрямування і зможуть викладати у кулінарних хабах. Крім цього, учасники вчитимуть майстрів виробничого навчання інших кулінарних профтехів. А ті, згодом, будуть вчити кухарів закладів освіти.
Як результат, понад 200 майстрів виробничого навчання викладатимуть у 20 кулінарних хабах для майбутніх кухарів та працівників шкільних харчоблоків. Це дозволить не лише популяризувати професію кухаря, а й суттєво підвищить якість шкільного харчування на місцях. Відтак школярі отримають смачну й головне здорову їжу.
"Реформа шкільного харчування — це процес, в якому багато нюансів і дуже багато людей, яких не завжди можна проконтролювати. А тому створення такого спеціального навчання для майстер-тренерів якраз пришвидшить впровадження змін на місцях. Вже незабаром майстри-тренери почнуть змінювати Україну тут і зараз. Це одна з найважливіших місій нашої команди. Процес важкий і довготривалий, але такий приємний і крутий, що ми готові продовжувати. Щоб професійних змінотворців ставало тільки більше", — додає Євген Клопотенко.