Про це йдеться у повідомленні Служби розповсюдження візуальної інформації Департаменту оборони США, пише Рубрика.
Над модернізацією працювала 68-ма ескадрилья радіоелектронної боротьби (68 EWS) у співпраці з данськими і норвезькими колегами.
За словами американських інженерів, підсистеми РЕБ вимагали оновлення для того, щоб нові літаки змогли ефективно інтегруватись в українські повітряні сили та бути ефективними проти нових російських загроз.
Перед фахівцями стояла подвійна проблема: системи, що використовується на F-16, немає на озброєнні у США, а її оптимізацію потрібно було провести у короткий термін.
Спираючись на дані від Данії і Норвегії, американські інженери вивчили конструкцію системи РЕБ та розробили підходи для її перепрограмування. Спільно з партнерами фахівці випробували роботу оновленого комплексу.
В ескадрильї зазначили, що Україна є офіційним замовником її послуг, це дозволить підрозділу забезпечувати підтримку та своєчасне оновлення та модернізацію систем РЕБ на основі досвіду та рекомендацій від українських військових.
Начальник ескадрильї зазначив, що одні лише F-16 з перепрограмованими комплексами радіоелектронної протидії не забезпечать домінування у повітрі, однак зможуть надати ситуаційну перевагу пілотам у досягненні цілей, які можуть забезпечити вплив та успіх на полі бою.
Нагадаємо, 4 серпня український президент Володимир Зеленський показав перші винищувачі F-16, які вже прибули до України.
Варто зазначити, що наразі ще невідомо, скільки літаків отримала Україна, однак днями The Times писало, що нібито Україна отримала від Нідерландів шість літаків.
Хоча The Economist стверджує, що до України прибули перші 10 винищувачів F-16.