Нацбанк ввів тимчасовий ліміт на суму переказів “з карти на карту”: деталі

З 1 жовтня Національний банк України на пів року встановлює ліміт для переказів фізичних осіб "з карти на карту" (також відомі як P2P, C2С) у 150 000 гривень на місяць.

Про це йдеться в повідомленні Нацбанку, передає Рубрика.

Ліміт діє лише на вихідні перекази за всіма рахунками клієнта, відкритими в одному банку, на рахунки інших фізичних осіб.

Водночас ліміт не застосовується:

  • до рахунків волонтерів, які відповідають критеріям, визначеним постановою;
  • до людей, щомісячні доходи яких з підтверджених джерел перевищують 150 тисяч гривень;
  • коли людина перекидає гроші між власними рахунками, відкритими в одному банку;
  • щодо переказів юридичних осіб, щодо операцій за реквізитами IBAN.

За даними НБУ, 98% банківських клієнтів щомісяця здійснюють перекази, які не перевищують 150 тисяч гривень, а отже, встановлені обмеження в жодному разі не вплинуть на їхню фінансову активність.

Обмеження ввели для боротьби з "дропами". Це люди, які за оплату передають реквізити та дані своїх карткових рахунків у користування третім особам. А потім ці рахунки використовують як "транзитні" для переказу та "відмивання" незаконних коштів.

НБУ зазначає, що масштаби проблеми використання "дропів" оцінити складно через імітацію звичайної поведінки фізичної особи. Проте загалом у системі йдеться про десятки тисяч "сплячих" та вже активних рахунків.

За даними кількох найбільших банків, у 2024 році вже було розірвано ділові відносини з-понад 80 тисячами клієнтами на підставі участі в схемах "дропів". Аналіз НБУ свідчить, що через картки "дропів" може проходити близько 200 млрд грн на рік.

Нагадаємо, для забезпечення прямого доступу іноземних інвесторів до інструментів відбудови нашої країни, Національний банк України оновив нормативно-правову базу.

Як зазначав прем'єр України Денис Шмигаль, системна фінансова підтримка з боку партнерів критично важлива, аби Україна могла продовжувати боротися і направляти внутрішні ресурси на оборону.

Варто додати, що Європейський Союз разом із партнерськими європейськими банками створює фінансову програму на €1,4 млрд для приваблення в Україну зовнішніх капітальних інвестицій.

Свіжі дописи

  • Новини

Інститут пам’яті створив соціальний ролик до 91-х роковин Голодомору та запросив долучитися до вшанування жертв

До 91-х роковин Голодомору 1932–1933 років Український інститут національної пам'яті підготував соціальну рекламну кампанію, метою… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Україна нарощує підготовку операторів дронів: вже працюють 33 сертифіковані школи

Міністерство оборони України активно розвиває підготовку операторів безпілотних літальних апаратів. Станом на сьогодні вже 33… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

“Паляниця” і не тільки: Литва надасть перший транш у розмірі 10 млн євро на українську далекобійну зброю

23 листопада Литва та Україна підписали стратегічно важливий Меморандум про взаєморозуміння, що передбачає фінансування виробництва… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Чугунные или стальные буржуйки: в чем разница и какую выбрать?

Ассортимент рынка твердотопливного отопительного оборудования состоит, преимущественно, из буржуек. Покупателям представлена чугунная буржуйка и модели… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Президентка Європейського Парламенту виступає за передачу ракет Taurus Україні

Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола висловила свою підтримку передачі Німеччиною крилатих ракет Taurus Україні. Про… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

У Євросоюзі вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років на території України

У суботу, 23 листопада, Міністерства закордонних справ та посадовці ЄС приєдналися до українського народу, щоб… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.