Як захиститись від мін: в Україні стартував проєкт для навчання населення з мінної безпеки та кар’єрного розвитку жінок-саперів
За підтримки уряду Канади розпочався проєкт, в рамках якого Асоціація саперів України (АСУ) проведе навчання населення з мінної безпеки.
Про це інформує Рубрика.
В Україні, особливо в деокупованих регіонах, вибухонебезпечні предмети залишаються загрозою для людей. Тому важливо навчити населення правильно діяти у випадку виявлення мін.
Крім цього, проєкт вирішує важливу проблему недостатньої кількості жінок на керівних позиціях в організаціях, що займаються розмінуванням. Він допоможе жінкам-саперам розвивати кар'єру та займати лідерські ролі.
Навчання населення з мінної безпеки
АСУ проведе безкоштовне навчання мешканців Київської, Чернігівської, Сумської та Донецької областей з метою підвищення обізнаності про ризики, пов'язані з вибухонебезпечними предметами. На офлайн-лекціях сертифіковані інструктори нададуть детальну інформацію про правила поводження з мінами та нерозірваними боєприпасами. Планується охопити 5400 осіб.
Для участі необхідно подати заявку на сайті АСУ. Заявку може подати повнолітня особа, яка організує групу від 15 до 35 осіб, а також забезпечить приміщення і технічне обладнання.
Кар'єрний розвиток жінок-саперів
Також у рамках проєкту десять жінок-саперів з АСУ відправляться на 5-тижневе навчання в провідну школу саперів у Косово для підвищення своєї кваліфікації. Це навчання орієнтоване на розвиток їхніх лідерських навичок і підготовку до управлінських ролей. Після завершення курсу вони зможуть обійняти керівні посади в АСУ.
Тимур Пістрюга, голова правління Асоціації саперів України, зазначає:
"Співпраця Асоціації саперів України з урядом Канади є історичним моментом для нашої організації і для України в цілому. Це перший випадок, коли підтримка з боку інших країн у сфері протимінної діяльності надходить безпосередньо українському оператору, а не міжнародним організаціям. Цей крок показує, що наші послуги мають високу якість і нам довіряють. Ми сподіваємося, що це партнерство буде розширюватися і надалі."
Проєкт має велике значення для підвищення безпеки населення в Україні та кар'єрного розвитку жінок-саперів.
Навчання допоможе не лише зменшити ризики від вибухонебезпечних предметів, таких як нерозірвані боєприпаси та міни, але й створити нових лідерів, які змінять протимінну діяльність на краще.
Довідка
Асоціація саперів України (АСУ) — сертифікований оператор протимінної діяльності, що займається гуманітарним розмінуванням та навчанням населення з мінної безпеки.
Нагадаємо, в Україні презентували проєкт "Використання службових собак для розмінування в Україні", який має на меті розвинути технології пошуку вибухонебезпечних предметів, залучивши для цього жінок та чотирилапих помічників.
Окрім того, у межах інформаційної кампанії "Помічай зміни" на платформі Дія.Освіта створено новий освітній серіал, що допоможе підвищити обізнаність українців про вибухонебезпечні предмети.
Про інновації в розмінуванні, міжнародних партнерів та найближчі перспективи читайте в матеріалі Рубрики "Хто і коли розмінує Україну".