Telegram в Україні: у РНБО відреагували на затримання Дурова у Франції

Розвідки Заходу зацікавлені у доступі до інформації зсередини платформи Telegram, адже там спецслужби рф займаються вербуванням для подальших диверсій на території Європи. Проте не слід поспішати з блокуванням месенджера в Україні, тому що наша розвідка також використовує його для отримання необхідних корисних даних.

Про це у коментарі YouTube-каналу РБК-Україна розповів керівник ЦПД Андрій Коваленко, передає Рубрика.

За його словами, ситуація має дві складові.

  • Перша – посилення регулювання соціальних мереж у Європі, що супроводжується прийняттям відповідних законів. Павло Дуров, який завжди уникав будь-якого регулювання, особливо з боку України, опинився під тиском через ці зміни. Європа, за словами Коваленка, нагадує Дурову, що його дії мають відповідати законам, адже він є громадянином Франції.
  • Друга складова стосується діяльності російської розвідки. У Франції російські спецслужби через Telegram вербують людей для виконання різних завдань – від інформаційних атак, як антиукраїнські графіті, до реальних диверсій, зокрема підриву залізничних колій.

Як стверджує Коваленко, вербування проходить в Telegram, тому не виключено, що західні розвідки зацікавлені у доступі до інформації зсередини цієї платформи, щоб розкрити російську агентурну мережу, керовану Генштабом РФ.

На думку Коваленка, подальша доля Telegram залежить від дій Дурова. Якщо він прийме правильні рішення, месенджер може стати безпечнішим. Проте важливо враховувати не лише геополітичний аспект, але й законодавчий.

Щодо ситуації в Україні, Коваленко застерігає від поспішних рішень про заборону Telegram. Він підкреслює, що розвідка України також використовує функціонал Telegram для отримання корисної інформації.

Він зауважив, що попри заклики заборонити месенджер, необхідно враховувати, що заборона повинна супроводжуватися альтернативними рішеннями.

Заборона без відповіді на питання про заміщення та розвідувальні операції може принести більше шкоди, ніж користі. Тому, за словами Коваленка, галасливі заяви без конкретних планів не є державницькою позицією.

Затримання засновника Telegram

Ввечері 24 серпня в аеропорту Ле-Бурже у передмісті Парижа французькі силовики затримали засновника месенджера Telegram Павла Дурова.

Слідство проводить попереднє розслідування та звинувачує його у тероризмі, наркоторгівлі, шахрайстві, відмиванні грошей, продажі краденого й сексуальних злочинах проти дітей.

У Франції його також звинувачують у тому, що він не модерував сервіс та не працював зі слідством. Дурову може загрожувати до 20 років ув'язнення.

Водночас адміністрація мессенджера спростувала звинувачення і підкреслила, що компанія працює у правовому полі ЄС.

Напередодні стало відомо, що Паризький суд продовжив ще на 48 годин термін утримання під вартою співзасновнику Telegram Павлу Дурову.

У Верховній Раді на тлі затримання Дурова у Франції знову закликали до регулювання Telegram.

Що відомо про Telegram в Україні

25 березня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №11115, який має врегулювати діяльність Телеграм-каналів, що позиціюють себе як медіа в Україні. 

Подібні ідеї (від врегулювання до повної радикальної заборони Телеграм) періодично лунали із початку війни в Україні. Найголовніші аргументи їх прихильників — фейки, які можна швидко розповсюджувати на великі аудиторії в Телеграмі, не несучи за це жодної відповідальності, можливість росії проводити дезінформаційні кампанії й те, що Телеграм є таким собі простором для порушень — дискримінації, нехтування журналістською етикою тощо.

14 лютого речник ГУР МО Андрій Юсов заявив, що платформа Telegram містить у собі "цілу низку загроз для України". За його словами, загрозу для безпеки держави становлять не окремі медіа, що є на платформі, а сама соцмережа.

Водночас він зазначив, що Україна вибудовує комунікацію з адміністраціями всіх платформ, щоби працювати за прозорими правилами. У Telegram відповіли, що платформа повністю безпечна для українців.

Свіжі дописи

  • Новини

Мовний бар’єр і не тільки: Британська розвідка назвала проблеми, з якими зіткнуться військові КНДР у рф

Північнокорейські військові, які будуть воювати проти України, матимуть проблеми із сумісністю з російськими військами та… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

Україна та Естонія посилюють співпрацю щодо повернення полонених і депортованих українців

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції - Міністр юстиції України Ольга Стефанішина під час… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

У “Резерв+” стався збій: у Міноборони назвали причину

1 листопада у застосунку Міністерства оборони України "Резерв+" через бета-тест з отримання відстрочок від мобілізації стався… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

Ворог атакував безпілотником багатоповерхівку в Сумах: є поранені

Армія рф ввечері вдарила безпілотником Shahed по 9-поверховому будинку в Сумах. Попередньо, відомо про 5… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

Армія рф у жовтні втратила в Україні військової техніки на понад $2,7 млрд

Російські окупанти у жовтні зазнали найбільших втрат у бойових броньованих машинах від початку широкомасштабного вторгнення… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Новини

Українські експерти з охорони памʼяток звернулись до ЮНЕСКО через влучення ракети в будівлю Держпрому в Харкові

Український національний комітет ICOMOS звертається до світової спільноти, аби захистити культурну спадщину України. Про це… Читати більше

Friday November 1st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.