fbpx
Сьогодні
Відео 16:16 25 Сер 2024

Зеленський дав інтерв'ю індійським ЗМІ: говорив зокрема про альтернативні плани миру, наступ на Курщину, енергетику

Фото: ОПУ

Президент Володимир Зеленський запропонував Індії провести наступний саміт миру. Та заявив, що Україна спільно з партнерами вже почала розробляти мирний план на основі всіх пунктів української формули миру. Його мають завершити восени цього року.

Про це повідомляє Рубрика з посиланням на інтерв'ю голови держави індійським ЗМІ.

Мирний план

Зеленський зазначив, що Україна спільно з партнерами вже почала розробляти мирний план на основі всіх пунктів української формули миру. Його мають завершити восени цього року.

Український президент повідомив, що 22 серпня пройшла велика перша онлайн-зустріч між Україною та партнерами після літнього Саміту миру.

"Почали команди працювати, почали розробляти повністю план. Як я і говорив, ми хочемо до листопада розробити план на основі всіх пунктів (формули миру – ред.)", – пояснив президент.

Глава держави зазначив, що альтернативі мирні плани для України – це політичні заяви. Вони не містять ніякої конкретики та плану дій.

Зеленський вважає, підхід України, враховуючи кроки на полі бою та дипломатичному напрямку, – ближчий до миру, ніж будь-які інші пропозиції.

"Бо цей шлях дуже складний, а всі інші пропозиції, які ви чули від багатьох країн світу, я вважаю, що на сьогодні все, що звучить – це політичні заяви. Це не шлях, це не формули. Це ніяка не конкретика. Хтось каже, що завершить війну за пів року, хтось за рік, третій – за добу, четвертий каже, що війна закінчиться в 2026 році, коли економіка РФ впаде", – зазначив глава держави.

Президент, коментуючи мирні плани інших країни, зазначив, що це лише аналітичні, експертні та політичні заяви, але "ні у кого немає жодного плану".

"Хто б не казав, що "ми за дипломатичне рішення, я завжди підтримаю. Ми всі хочемо, щоб жоден наш солдат не гинув, жодна наша людина. Але ви ж не можете з ґвалтівником і маніяком домовлятися і казати: "Так, ми розуміємо, що ти зґвалтував вже 15 людей, а ще 30 вбив, але давай поговоримо. Ну-ну-ну, більше так не роби". Так не працює з цією людиною. Він не боїться політичних залякувань, я про Путіна", – сказав Зеленський.

Саміт миру

Глава держави запропонував Індії провести наступний саміт миру. Однак для цього необхідно, щоб Нью-Делі приєднався до комюніке першого саміту, який відбувся у Швейцарії.

"Що стосується саміту миру. Я дійсно вважаю, що другий саміт миру повинен бути в одній з країн Глобального півдня. Ми дуже відкриті. Я вам скажу, що є такі країни, як Саудівська Аравія, Катар, Туреччина, з якими ми ведемо перемовини щодо другого саміту миру", – заявив він.

Зеленський заявив, що поділився ідеєю з прем'єром-міністром Індії Нарендрою Моді, щоб провести саміт миру в Індії.

"Це найбільша у світі демократія. Але я хочу бути відвертим. Це стосується не тільки Індії, але й будь-якої держави, яка позитивно ставитиметься до проведення другого саміту", – додав він.

Президент зазначив, що Україна не зможе провести саміт у державі, яка не приєдналася до комюніке саміту миру.

"Ми не зможемо провести саміт миру в країні, яка поки не приєдналася до комюніке саміту. Я думаю, ви це розумієте. Ніхто ні на кого не тисне, але це логічно", – підкреслив він.

Наступ на Курщину

Президент Володимир Зеленський в інтерв'ю для індійських журналістів також говорив наступ на Курщину.

Він наголосив, що Україна знає особливості російської протиповітряної оборони, оскільки завдає ударів по аеродром та енергетиці.

"Так, як Путін окуповує нас і не думає про свої території, а ми прекрасно розуміємо, що це так. Бо протиповітряна оборона в Росії, ми знаємо, ми зараз завдаємо ударів по їх енергетиці, по їх військових аеродромах. Ми знаємо, де у них є ППО, а де немає. Щоб ви знали, ППО є навколо дач Путіна, навколо Москви, в Санкт-Петербурзі, а ППО у звичайних містечках та містах, в Курській області, куди ми швидко зайшли, немає. Так, там є їх військові, але такої потужної ППО, як навколо домівки Путіна, у них немає", – сказав президент.

Зеленський наголосив, що Путін не може утримати свої території, тому він "повинен почати відчувати цю війну".

Наступ українських військ на Курську область росії є частиною великої військово-дипломатичної операції, мета якої — примусити рф до миру.

За його словами, Україна не вдиралася до рф, а навпаки — це росія вдерлася до України 10 років тому.

"Водночас все, що ми робимо, робиться тільки для того, щоби примусити росію бути готовою до справедливого миру".

Тим часом Курська операція дала змогу уникнути послаблення позицій України та окупації Сумщини. Один з етапів операції — перехопити в росії ініціативу — спрацював, хоч Україні було складно без допомоги партнерів, каже Зеленський.

Однак про всі цілі наступу на Курщину президент не розповів:

"Коли все закінчиться, якщо в нас вийде, стане очевидно, для чого і що ми робимо".

Нагадаємо, 23 серпня з офіційним візитом прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді прибув до України. Це перший візит індійського прем'єр-міністра до України із часу здобуття країною незалежності в 1991 році.

Під час візиту Моді Україна та Індія погодили чотири документи про співпрацю між країнами. Вони стосуються медицини, сільського господарства, гуманітарної допомоги та культури.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: