fbpx
Сьогодні
13:59 25 Сер 2024

У Верховній Раді на тлі затримання Дурова у Франції знову закликали до регулювання Telegram

Фото: вКонтакте

Україна має запровадити жорсткіше регулювання Telegram раніше, ніж це зроблять інші країни після затримання засновника месенджера Павла Дурова у Франції.

Так вважає голова парламентського комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин, написавши про це у Facebook, посольство рф у Франції.

Як зауважив нардеп, зараз росія "кидає всі сили", щоб звільнити Дурова. Той, щоб його не видали москві, мовляв, піде на співпрацю із французьким слідством.

У результаті цього в усьому світі впровадять жорсткіше регулювання Telegram. Однак на думку депутата, Україна має зробити це раніше, "бо саме ми на передовій".

"Ніщо не зупинить рішення, час якого настав ще у 2022 році", — вважає Юрчишин.

Своєю чергою російське посольство у Франції запросило консульський доступ до мільярдера Павла Дурова і звинуватило французьку владу в "ухиленні від взаємодії".

"Після появи в ЗМІ новини про затримання П.В.Дурова негайно запросили у французької влади роз'яснення щодо причин і зажадали забезпечити захист його прав і надати консульський доступ.

Станом на сьогодні (25 серпня – ред.) французька сторона поки ухиляється від взаємодії з цього питання. Перебуваємо в контакті з адвокатом П.В.Дурова", зазначили у російському відомстві.

Нагадаємо, що 24 серпня, ввечері, в аеропорту Парижа Ле-Бурже заарештували розробника та власника месенджера Telegram 39-річного Павла Дурова.

Вважають, що інструментарій його месенджера Telegram використовують наркодилери та інші злочинці. Відповідно, "це робить його співучасником торгівлі наркотиками, злочинів проти дітей і шахрайств".

Правоохоронці відділку Національного управління по боротьбі з шахрайством при митному департаменті помістили Дурова під варту. Він має предстати перед суддями вже у неділю.

Як зазначає мовник, можливо, Дурова звинуватять у таких численних злочинах, як:

  • тероризм,
  • наркоторгівля,
  • шахрайство,
  • відмивання грошей,
  • отримання крадених речей,
  • дитячий кримінальний контент тощо.

Таким чином, Дурову загрожує не менш як 20 років позбавлення волі.

Що відомо про Telegram в Україні

25 березня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №11115, який має врегулювати діяльність Телеграм-каналів, що позиціюють себе як медіа в Україні. 

Подібні ідеї (від врегулювання до повної радикальної заборони Телеграм) періодично лунали із початку війни в Україні. Найголовніші аргументи їх прихильників — фейки, які можна швидко розповсюджувати на великі аудиторії в Телеграмі, не несучи за це жодної відповідальності, можливість росії проводити дезінформаційні кампанії й те, що Телеграм є таким собі простором для порушень — дискримінації, нехтування журналістською етикою тощо.

14 лютого речник ГУР МО Андрій Юсов заявив, що платформа Telegram містить у собі "цілу низку загроз для України". За його словами, загрозу для безпеки держави становлять не окремі медіа, що є на платформі, а сама соцмережа.

Водночас він зазначив, що Україна вибудовує комунікацію з адміністраціями всіх платформ, щоби працювати за прозорими правилами. У Telegram відповіли, що платформа повністю безпечна для українців.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: