Про це пише Рубрика, посилаючись на Telegram президента України Володимира Зеленського.
Як наголосив Зеленський, за два з половиною роки повномасштабної війни росія випустила по Україні близько 10 тисяч ракет різних типів і більш ніж 33 тисячі КАБів.
"Зупинити атаки на наші міста можна ударами по носіях цього озброєння – російських літаках на військових аеродромах", підкреслив він.
Також у своєму дописі, Глава держави вперше показав новітню українську далекобійну ракету "Паляниця". На цей час військові не розсекречують головні характеристики ракети – радіус дії, бойову частину та кількість виготовлених одиниць.
Нагадаємо, що союзники не дозволяють використовувати для цього своє озброєння.
Тож Україна запустила грантову програму для приватних ракетних проєктів, інвестувала в державні конструкторські бюро та провела дерегуляцію для стимуляції цієї галузі і "Паляниця" це перший результат цих зусиль.
Президент зазначив, що у радіусі дії української ракети два десятки російських військових аеродромів. Розробку ракети завершили швидко – протягом півтора року.
"Вчора відбулось перше успішне бойове застосування нашої нової зброї – української далекобійної ракети-дрона "Паляниця". Розробленої власними силами, щоб знищити наступальний потенціал ворога.
Ракет-дронів ставатиме більше, як стало більше наших далекобійних ударних дронів, результати яких ми бачимо майже щодня", повідомив Глава держави.
Як наголосив Зеленський, "Паляниця" запускається з наземної платформи, ракета має турбореактивний двигун.
"Вартість ракети-дрона – набагато нижче аналогів. І робота над її здешевлення та збільшення виробництва триває", – додав президент.
Задачі української ракети – захист мирного населення шляхом знищення наступального потенціалу ворога на його території.
Нагадаємо, що 24 серпня у День Незалежності Зеленський заявив, що Україна вперше застосувала нову ракету-дрон під назвою "Паляниця", яку виготовили на вітчизняному підприємстві. Президент наголосив, що українські нові збройні рішення, зокрема ракета "Паляниця" є реальним способом для України діяти, поки партнери "гальмують" із прийняттям рішень.
Що відомо про вітчизняне виробництво БпЛА
19 грудня під час пресконференції президент України Володимир Зеленський заявив, що наступного року в Україні буде виготовлено мільйон дронів.
Окрім 1 мільйон FPV дронів, у 2024 році виготовлять ще понад 10 тисяч ударних дронів середньої дальності польоту та понад тисячу дронів із дальністю від 1 000 км.
Раніше голова СБУ повідомив, що в Україні виготовили унікальний морський надводний дрон "Морський малюк". Виробництво цих безпілотників розташоване в Україні, але заводи знаходяться під землею.
Окрім того, Україна налагодила серійне виробництво вітчизняного аналога "Шахедів". За місяць вдається виготовити десятки таких дронів.
Також, почали виготовляти серійно вітчизняні ударні БпЛА літакового типу Cobra, які розробили інженери із Кривого Рогу: дальність їхнього польоту становить до 300 км.
Українські виробники дронів на даний час уже спроможні щомісяця виготовляти до 150 тисяч одиниць продукції, а до кінця 2024 року планують вийти на загальну цифру у 2 мільйонів безпілотників.
Загалом за останні два роки виробництво дронів в Україні зросло в 100 разів. Майже всі дрони, які наразі закуповуються, виробляються на українській території.
Президент Володимир Зеленський під час спільного з першою леді Оленою Зеленською інтерв’ю "Єдиним новинам" говорив… Читати більше
Майже на три місяці вдалося скоротити терміни підготовки українських пілотів на винищувачах F-16, що, своєю… Читати більше
2 грудня було представлено результати поїздки до Дамаска Президенту України. Цей візит дав конкретні домовленості,… Читати більше
Реформа медико-соціальної експертизи передбачає впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи. В її основі лежить діяльність експертних… Читати більше
Волонтери проєкту “Горюшко” ідентифікували понад 90 тисяч ліквідованих російських військових під час повномасштабного вторгнення в… Читати більше
Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що його уряд розгляне можливі заходи у відповідь на рішення… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.