Про це голова Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко повідомив у Фейсбуці, передає Рубрика.
У чому проблема?
Кравченко наголосив, що захисникам, котрі повернулися з фронту із серйозними травмами, доводиться фактично починати життя з початку.
"І цей період адаптації маємо проходити спільно з тими, хто нас захищає. Це не просто. Це вкрай болюче. Але українські ветерани не будуть наодинці зі своїми проблемами. Такі містечка мають бути в кожній громаді Київщини, в кожному районі Київщини, в кожній області", – зазначив він.
Яке рішення?
Так, у неділю, 25 серпня, ключі від своїх нових осель отримали 45 військових, котрі під час бойових дій дістали серйозні фізичні ушкодження.
Реалізувати проєкт фінансово допомогли:
"Після нашої розмови Андрію Засусі знадобилося 15 хвилин, щоб ухвалити рішення та почати будувати. Реалізували все за 9 місяців. Жодної копійки обласного чи державного бюджету не задіювали", – поінформував Кравченко.
Як це працює?
За його даними, у містечку на сьогодні зведені 59 будинків, кожен – на 75-80 квадратних метрів. Це житло разом із 4-5 сотками землі стане власністю захисників України та їхніх родин.
Благодійники допоможуть:
Усе – з урахуванням потреб ветеранів.
У будинках уже є водо-, електро та газопостачання, каналізація. Кожен має простору терасу.
Тротуари та проїзди в містечку облаштовані таким чином, щоб ним можна було легко пересуватися.
На території містечка облаштована:
На завершальному етапі будівництво укриття. У планах також – збудувати амбулаторію й магазин.
"До речі, виробники будівельних матеріалів Київщини робили максимальні знижки, що дозволило збудувати ще більше житла — матеріали віддавали по собівартості", – зауважив голова ОВА.
Він додав, що в містечку проживатимуть захисники з різних військових підрозділів, а також родини полеглих оборонців. Обласна адміністрація орієнтувалася на підшефні:
Усіх кандидатів на проживання в містечку подавало командування військових підрозділів.
"Критерії такі: це бійці, які дістали поранення і не можуть більше проходити службу, мають сім'ю і не мають власного житла", – уточнив Кравченко.
За його словами, обласна адміністрація бере на себе оформлення до найближчих дитячих садків та шкіл дітей, котрі проживатимуть у містечку. Доправлятиме їх туди придбаний благодійниками спеціальний автобус.
Також ОВА допоможе із працевлаштуванням та професійним перенавчанням.
Очільник ОВА заявив, що продовжує працювати над пошуком благодійників і розширенням подібних проєктів.
Нагадаємо, "Рубрика" розповідала про проєкт MED3DRUK, який допомагає людям з протезами почуватися впевненіше та зручніше. Читайте про це докладніше в матеріалі, "Наші розробки допоможуть усім, хто потребує протезування".
Українці, які стали жертвами Волинської трагедії на території Польщі, також будуть вшановані. Про це Посол… Читати більше
Кабінет міністрів схвалив проєкт закону "Про Єдиний державний реєстр ветеранів війни". Про це повідомив у… Читати більше
У Ірпені офіційно відкрили відновлений торговельно-розважальний центр "Жирафа", який був майже повністю зруйнований російськими військами… Читати більше
На фронті російські загарбники вкотре розстріляли українських військовополонених Про це повідомили у батальйоні безпілотних систем 110 окремої… Читати більше
На Куп’янському напрямку українські військові успішно відбили потужну атаку російських військ, повністю знищивши бронетанкову групу… Читати більше
Європейський Союз готує вже шістнадцятий пакет санкцій проти російської федерації. Його планують ухвалити до третьої… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.